Hoftych v minulé sezoně dovedl Spartak ke druhému místu, teď je ale tým po osmi kolech stále bez vítězství, naposledy v neděli utrpěla Trnava debakl 0:5 od Zlatých Moravců. Po něm měl majitel pohovor s týmem. "Pavel Hoftych má moji důvěru, není důvod měnit trenéra. Ze samotné hráčské kabiny přišel návrh, aby hráči dostali poloviční plat a to platí," uvedl Poór na klubovém webu.

V Trnavě se spekuluje, že se hráči chtějí náročného trenéra zbavit. V kabině prý panuje napětí mezi domácími a zahraničními fotbalisty, a hráči údajně nedostávají výplaty.

"Všechno jsou to hlouposti," vyvrací fámy kapitán týmu Ľuboš Hanzel. "V kabině není absolutně žádný problém. A trenér Hoftych? Jeho zásluhou jsme loni skončili druzí, to on probudil v Trnavě fotbalovou euforii. Problém je v tom, že se nám nedaří, nemáme formu. Nic jiného za tím není třeba hledat. Musíme se z toho dostat sami."

Majitel klubu naznačil, že během reprezentační přestávky dojde ke změnám v kádru. "Hráči, kterým chybí srdce, nemají kvalitu nebo neunáší tlak, ve Spartaku hrát nebudou," prohlásil. "Je možné, že budeme mluvit o možných změnách v kádru a to směrem ven z mužstva," uvedl Hoftych.

Související