Pro Arsenal možná není Ligový pohár prioritou, ale svoji důstojnost ztratit nechtěl. Trenér Arséne Wenger postavil do zápasu proti Readingu náhradníky (v základní sestavě nebyl nikdo z 11, která o víkendu vybojovala vítězství proti QPR).

Fotbalisté Arsenalu nastříleli v osmifinále anglického Ligového poháru sedm gólů Readingu, ale postup do další fáze mohli slavit až po prodloužení. Nevídaný výsledek 7:5 se zrodil po divoké přestřelce, ve které hostující londýnský klub stále bez zraněného Tomáše Rosického prohrával už 0:4 a prodloužení zařídil až v šesté nastavené minutě normální hrací doby Theo Walcott, nakonec autor hattricku.

"Neuvěřitelný zápas," komentoval Walcott duel, v němž Arsenal inkasoval čtyřikrát do 37. minuty. Za tohoto stavu řada fanoušků Arsenalu stadion opustila. Jenže to udělali chybu.

Obrat nastartoval až v nastavení první půle právě reprezentační útočník Walcott. Další branku dal Giroud v 64. minutě, v drtivém finiši snížil v 89. minutě Koscielny, který tím napravil vlastní gól z prvního poločasu, a v poslední sekundě Walcott vyrovnal.

"Když to bylo po poločase 1:4, věřil jsem, že to můžeme otočit. Po přestávce jsme hráli 4-2-4, chvílemi dokonce 4-1-5, chtěli jsme vyrovnat, měli jsme spoustu šancí. Jsem na své hráče pyšný," prohlásil trenér Arséne Wenger.

Šamach pak poslal Arsenal ve 103. minutě poprvé do vedení, ale Progrebňak znovu vyrovnal. Jenže Walcott si schoval i svoji třetí trefu v zápase do nastaveného času a pak ještě Šamach výsledek zpečetil. Zápas byl pro tým Arséna Wengera i generálkou na sobotní ligový šlágr s Manchesterem United.