Nejočekávanější zápas víkendu v Premier League přinesl očekávaný výsledek - fotbalisté Manchesteru United porazili Arsenal 2:1. Úvodní brankou přispěl k porážce svého bývalého týmu už ve třetí minutě Nizozemec Robin van Persie, který do týmu Alexe Fergusona v létě přestoupil právě z Arsenalu. United se tak dostali do vedení v tabulce před Chelsea, která jen remizovala.

Nejlepší střelec posledního ročníku a bývalý kapitán Arsenalu vstřelil klubu, za který hrál osm let, branku už po 158 vteřinách. S centrem Rafaela si neporadil stoper Vermaelen a velkou chybou Van Persiemu desátou trefu za United hodně usnadnil.

Těsně před přestávkou mohl zvýšit po ruce Cazorly kanonýr Rooney, míč ze značky pokutového kopu ale poslal vedle pravé tyče. Sedmadvacetiletý útočník tak neproměnil už sedmou ze dvaceti penalt, které v anglické lize zahrával.

Pětadvacet minut před koncem vytěsnil brankář Mannone další povedenou střelu Van Persieho, po následném rohu ale odcentroval Rooney a Evra vstřelil uklidňující branku na 2:0. Nápor hostům znemožnilo vyloučení Wilshera po druhé žluté kartě, snížit dokázali až v nastavení díky Cazorlovi a na výhru na Old Trafford čekají už devět utkání.

Chelsea se sice na hřišti velšského klubu ujala vedení v 61. minutě díky první brance letní posily Mosese, dvě minuty před koncem však přesně mířenou střelou k tyči nedal Čechovi šanci zakročit Hernández a vyrovnal. "Blues" tak po porážce s Manchesterem United v minulém kole zaznamenali druhou bodovou ztrátu za sebou.

Příležitost předstihnout Chelsea a bodově se držet svého městského rivala nevyužil Manchester City. Na hřišti West Hamu sice měl hlavně po poločase převahu, ale při remíze 0:0 to byl jeho londýnský soupeř, který vsítil branku, pravděpodobně chybně neuznanou. Hráči City zůstávají v lize jako jediní bez porážky, ale jsou třetí, o dva body za United a jeden za Chelsea.

Pětistý gól v Premier League sice zásluhou vlastní trefy Howarda oslavil Fulham, kvůli dvěma brankám záložníka Fellainiho ale nakonec remízu s Evertonem 2:2 zachraňoval až v poslední minutě. Liverpoolský tým využil překvapivé porážky Tottenhamu 0:1 s Wiganem a posunul se na čtvrté místo.

Sérii pěti ligových zápasů bez výhry přerušila Aston Villa a díky zásahu Agbonlahora vyhrála 1:0 nad Sunderlandem.

10. kolo: Manchester United - Arsenal 2:1 (3. Van Persie, 67. Evra - 90.+4 Cazorla), Fulham - Everton 2:2 (7. vlastní Howard, 90. Sidwell - 55. a 72. Fellaini), Norwich - Stoke 1:0 (44. Johnson), Sunderland - Aston Villa 0:1 (57. Agbonlahor), Swansea - Chelsea 1:1 (88. Hernández - 61. Moses), Tottenham - Wigan 0:1 (56. Watson), West Ham United - Manchester City 0:0.

1. Manchester United                   10 8 0 2 26:14 24
2. Chelsea                                    10 7 2 1 22:10 23
3. Manchester City                        10 6 4 0 18:9 22
4. Everton                                    10 4 5 1 19:13 17
5. Tottenham                                10 5 2 3 17:14 17
6. Arsenal                                     10 4 3 3 15:8 15
7. Fulham                                     10 4 3 3 21:16 15
8. West Ham United                      10 4 3 3 13:11 15