Fotbalista André Santos si rozzlobil svého zaměstnavatele Arsenal i jeho fanoušky. V sobotním šlágru anglické ligy s Manchesterem United totiž brazilský obránce už po prvním poločase požádal o dres soupeře Robina van Persieho. Ten přitom do srpna hrával osm let za "kanonýry" a gólem ze třetí minuty přispěl k jejich porážce 1:2.

Santos těsně před odchodem do šaten na stadionu Old Trafford dohonil bývalého nizozemského spoluhráče, podal si s ním ruku a vděčně přijal jeho dres. Odborníci i bývalí fotbalisté proto devětadvacetiletého levého beka obviňují z nedostatku profesionalismu i respektu k londýnskému klubu, kde působí i momentálně zraněný reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

"To je snad vtip. O poločase? Měl by se koncentrovat na vlastní výkon, který byl jako ze špatného snu. Ani neumí hrát v obranné čtveřici, protože byl věčně mimo svůj vymezený prostor," řekl pro britský deník Sun bývalý záložník Arsenalu Ray Parlour.