David Beckham se po pěti letech rozloučil s americkou fotbalovou ligou MLS obhajobou titulu. Jeho Los Angeles Galaxy ve finále porazilo Houston Dynamo 3:1.

Beckham si od domácích fanoušků vysloužil bujaré ovace. Bývalého kapitána anglické reprezentace vyprovázelo při střídání v závěru zápasu "standing ovation" třiceti tisíc diváků.

Sedmatřicetiletý Beckham byl dojatý. "Jsem smutný, že je konec. Bylo to tu pro mě úžasné a bude to tady úžasné dál," řekl. Nabídek na další angažmá má Beckham údajně dost, ale rozhodnutí nechává na později.

Po zápase burácel šatnou Los Angeles pokřik "ještě rok". "Říkali jsme Davidovi, že chceme, aby ještě zůstal. Loni jsme to udělali taky a vyšlo to, tak proč nejít trochu štěstí naproti? Uvidíme," řekl obránce Todd Dunivant. Beckham však své rozhodnutí změnit nehodlá.

Už loni si splnil s týmem Galaxy cíl, když stejně jako předtím v dresu Manchesteru United a Realu Madrid získal mistrovský titul, a nyní přidal další.

Do reprízy minulého finále však vstoupil lépe Houston, který se ujal vedení v závěru prvního poločasu. Domácím se povedlo po hodině hry během pěti minut skóre otočit. O vyrovnání se postaral hlavou obránce Omar Gonzalez, který byl po zápase vyhlášen nejužitečnějším hráčem finále. Pro amerického reprezentanta to byla sladká tečka za sezonou, v níž zmeškal první polovinu roku kvůli lednovému zranění kolena v přípravě s bundesligovým Norimberkem.

Skóre pak otočil z penalty nařízené za hru rukou Landon Donovan, který rovněž zvažuje odchod z MLS. Americká hvězda získala rekordní pátý titul v soutěži, k němuž přispěla pátým gólem ve finále a celkově vylepšila svou rekordní bilanci v play off na 22 branek. V nastaveném časem zpečetil výhru Los Angeles z další penalty irský útočník Robbie Keane, jenž si spravil chuť po předchozích dvou neuznaných gólech.