Fotbalisté Arsenalu utrpěli ve čtvrtfinále Ligového poháru potupnou porážku s týmem Bradford City ze čtvrté ligy. Londýnský klub krátce před koncem úterního duelu odvrátil prohru v normální hrací době, s outsiderem nicméně následně vypadl na penalty.

Arsenal prohrál poprvé po dvaceti letech s celkem ze čtvrté nejvyšší soutěže především kvůli neproměňování šancí. Bradford se dostal do vedení v 16. minutě díky gólu Garryho Thompsona a favorizovaní hosté se poté dlouho marně snažili duel otočit.

Vyrovnat se povedlo až v 88. minutě kapitánovi Thomasi Vermaelenovi, jenž poslal hlavou zápas do prodloužení. To už byl na hřišti český záložník Tomáš Rosický, jenž přišel v 69. minutě místo Aarona Ramseyho.

Belgický stoper Vermaelen se však nakonec stal i smutným hrdinou duelu, neboť neproměnil v rozstřelu poslední pokutový kop a umožnil tak Bradfordu slavit senzační vítězství 3:2 na penalty.

"Měli jsme strašně moc šancí, ale jejich brankář prožil skvělý zápas. Prohráli jsme s týmem, který hodně dobře bránil. Svému mužstvu nemůžu nic vytknout, hráči do toho dali během 120 minut naprosto všechno. Nezbývá než ocenit Bradford, i to je součástí naší práce," uvedl trenér Arsenalu, jenž je v posledních týdnech pod neobvykle silným tlakem. "Kanonýři", kteří čekají na zisk jakékoli trofeje od roku 2005, jsou aktuálně sedmí v ligové tabulce.

Bradford se díky nečekané výhře stal prvním týmem z čtvrté ligy v semifinále Ligového poháru od sezony 2006/07 a jeho hráči potvrdili pověst penaltových specialistů. Úterní rozstřel s Arsenalem byl v pohárových soutěžích už jejich devátý vyhraný za sebou.

"Bylo to úžasné představení, stadion byl plný, byla tu nádherná atmosféra. Arsenal má hráče světové úrovně, ale my jsme to zvládli parádně. Naši fanoušci si to zasloužili, v posledních deseti letech moc důvodů k radosti neměli. Nyní mohou být na svůj tým hrdí," uvedl trenér vítězů Phil Parkinson. Ještě v roce 2001 se Bradford utkal s Arsenalem v Premier League, nyní oba týmy dělí v anglickém fotbalovém systému celkem 65 míst.