Zdá se, že dny nevyzpytatelného fotbalového útočníka Maria Balotelliho v Manchesteru City jsou už téměř jistě sečteny. Na čtvrtečním tréninku se totiž italský fotbalista ghanského původu, který nikdy neměl o výstřelky nouzi, dostal do konfliktu s trenérem Robertem Mancinim.

Rozmíšku mezi oběma Italy vyvolal ostrý útočníkův faul na spoluhráče Scotta Sinclaira během přípravy na sobotní zápas Anglického poháru s Watfordem.

Mancini podle britských médií začal na fotbalistu, kterého sám přivedl k velkému fotbalu při dřívějším společném působení v Interu Milán, křičet a oba se pak strkali.

"Mancini k Balotellimu běžel a zuřil. Chytil ho a zdálo se, že jej chce povalit na zem," citovala stanice Sky Sports jednoho ze svědků incidentu.

Šarvátku ukončil až zásah Manciniho asistenta Briana Kidda, který Balotelliho před zraky zkoprnělých spoluhráčů vyvedl z tréninkové plochy.

Potyčkou vyvrcholily napjaté vztahy mezi Balotellim a Mancinim. Kouč sice dvaadvacetiletého kanonýra dlouho hájil, ale Balotelliho pozice v týmu po předchozích skandálech, zbytečných vyloučeních a podzimním poklesu formy notně oslabila.

Mancini, který nedávno řekl, že u něj má Balotelli poslední šanci, teď podle všeho definitivně svého dřívějšího oblíbence zařadí na přestupovou listinu. Což by potěšilo vedení AC Milán, které chce italského reprezentanta získat.