Odchovanec Slavie se vrací do Česka po 15 letech strávených v Německu a Francii. Vůbec poprvé si může zahrát Gambrinus ligu, neboť do zahraničí odešel už jako dorostenec. S pátým týmem tabulky dnes Jarolíma podepsal s ním roční smlouvu.

"Těším se, protože to pro mě bude nová zkušenost. Mám motivaci Mladé Boleslavi pomoci, je tady šance ještě se posunout v tabulce nebo v poháru," řekl na tiskové konferenci Jarolím, který hned odpoledne absolvuje s novými spoluhráči první trénink.

Třiatřicetiletý záložník odešel ze Slavie v roce 2007 do Bayernu Mnichov, kde hrával za juniorku a připsal si i jeden bundesligový start. Výrazněji se prosadil až v Norimberku a v Hamburku, kde se stal dokonce kapitánem. Celkem nastoupil v německé lize k 318 utkáním.

"Jsem velmi rádi, že jsme přivedli do Mladé Boleslavi tak zkušeného hráče, který už na úrovni bundesligy i reprezentace něco dokázal. Věříme, že nám pomůže ke splnění našich cílů," uvedl prezident klubu Josef Dufek.

"Velmi se těším na spolupráci tím spíš, že budu první český trenér, který Jarolíma v Gambrinus lize povede," řekl kouč a sportovní ředitel Mladé Boleslavi Ladislav Minář.

Jarolím loni v létě zamířil do francouzského klubu Evian, kde však po necelých třech měsících z osobních důvodů skončil. Spekulovalo se o jeho návratu do Hamburku. V posledních týdnech sice jednal s druholigovým německým Kaiserslauternem, nakonec se však rozhodl po letech v zahraničí vrátit do vlasti. V reprezentaci odehrál syn bývalého slávistického kouče Karla Jarolíma 29 zápasů.

Související