Dvě porážky na penalty ve finále byly tak akorát. Přišel čas, aby Pobřeží slonoviny vyhrálo mistrovství Afriky! Nic jiného pořádně před letošním turnajem zemí neznělo a hvězdami nabitý tým se do Jižní Afriky vypravil s vysokým sebevědomím. "Tahle generace chce konečně něco vyhrát," prohlásil Kolo Touré, obránce Manchesteru City. Sám byl v sestavě zahajovacího utkání skupiny D, v němž muži v oranžovém v posledních minutách urvali vítězství 2:1 nad outsidery z Toga.

Loňská porážka 7:8 na penalty ve finále s podceňovanou Zambií bolí ještě teď. Naštěstí pro hráče Pobřeží slonoviny přešel Africa Cup of Nations na periodicitu lichých let, a tak na další příležitost nemusí tým Sabriho Lamouchiho čekat dva roky. Vstup do turnaje ukázal, že to bude trnitá cesta, ale našel se pravý zachránce, Gervinho. Ten, který před rokem v gabonském Libreville neproměnil pokutový kop v rozhodující deváté sérii, zajistil favoritovi výhru parádním volejem z 89. minuty.