Brankář italské fotbalové reprezentace Gianluigi Buffon podle očekávání podepsal s Juventusem Turín novou smlouvu do roku 2015. Manžel české modelky Aleny Šeredové se už loni dohodl s vedením klubu na snížení platu.

"Chtěl jsem smlouvu na rok, abych mohl být volný, ale vedení Juventusu nabídlo dvouletou dohodu s tím, že dvě sezony si nebude hledat nového brankáře," přiblížil podmínku Buffon. "Tak jsem se rozhodl, že to podepíšu," uvedl muž, který beztak neměl nabídku z jiného týmu. "Protože všichni vědí, že já bych Juventus neopustil," smál se gólman.

Nový kontrakt čtyřiatřicetiletému Buffonovi vynese čtyři miliony eur ročně (asi 100 milionů korun), což je o milion a půl eur méně, než mistr světa z roku 2006 vydělával dosud. Pokud však Buffon se "Starou dámou" vyhraje Ligu mistrů nebo Serii A, může se těšit na milionový bonus.

Buffon hraje za Juventus od roku 2001 a s turínským týmem získal třikrát mistrovský titul a zahrál si s ním finále Ligy mistrů. V sezoně 2006/2007 zůstal v klubu navzdory přeřazení do druhé ligy kvůli korupci a pomohl mu k návratu do nejvyšší soutěže.

Související