Neradi budou vzpomínat fotbalisté Chelsea, bez odpočívajícího Petra Čecha v brance, na zápas na stadionu Readingu, v němž byli jasnými favority a dlouho to také vypadalo, že svou roli dohrají do konce. Ještě v 86.4 minutě vedli 2:0. Ale pak se trefil La Fondre, který přišel na hřiště v 66. minutě a tak se mu to zalíbilo, že v nastaveném čase (94. minutě) přidal další a šlo se domů s remízou.

Tomáš Rosický, který minulý týden konečně naskočil do sestavy Arsenalu v poháru, tentokrát proseděl zápas s Liverpoolem na lavičce náhradníků. A viděl utkání, které mělo podobný vývoj, jen ne tak vyhrocený, jako zápas, který prožila Chelsea.

Manchester ztratil body v nastavení. Rozčílený Ferguson: Měla to být penalta! - čtěte ZDE

Arsenal prohrával už od páté minuty a po hodině hry to bylo 0:2. Jenže za sedm minut už byla na světě remíza, když se rychle po sobě trefili Giroud a Walcott.

Manchester United v duelu se Southamptonem na Old Trafford překvapivě brzy prohrával. Nedorozumění mezi záložníkem Carrickem a gólmanem De Geou potrestal hostující Rodriguez. Jenže United dokázali rychle odpovědět, když se po Kagawově přihrávce trefil přesně k tyči Rooney. Tentýž hráč pak v 27. minutě druhou brankou skóre otočil.

Dalšího gólu se už diváci nedočkali, a tak United vedou tabulku se sedmibodovým náskokem před svým městským rivalem. Southampton je šestnáctý a na výhru nad United čeká již deset let.

24. kolo: Arsenal - Liverpool 2:2 (65. Giroud, 67. Walcott - 5. Suárez, 60. Henderson), Everton - West Bromwich 2:1 (29. a 45.+1 z pen. Baines - 65. Long), Norwich - Tottenham 1:1 (32. Hoolahan - 80. Bale), Fulham - West Ham United 3:1 (10. Berbatov, 49. Rodallega, 90. vlastní O'Brien - 48. Nolan), Manchester United - Southampton 2:1 (8. a 27. Rooney - 3. Rodriguez), Reading - Chelsea 2:2 (87. a 90.+4 Le Fondre - 45.+2 Mata, 66. Lampard).

1. Manchester United 24 19 2 3 59:31 59
2. Manchester City 24 15 7 2 45:19 52
3. Chelsea 24 13 7 4 49:24 46
4. Tottenham 24 12 6 6 41:29 42
5. Everton 24 10 11 3 37:27 41
6. Arsenal 24 10 8 6 48:29 38
7. Liverpool 24 9 8 7 42:30 35
8. Swansea 24 8 10 6 34:27 34