Brankář Petr Čech nechyběl v sestavě fotbalistů Chelsea pro včerejší utkání anglické ligy s Wiganem. Nastoupit do zápasu mu nezabrání ani zraněný malíček, který si zlomil minulý víkend proti Newcastlu.

Chelsea vyhrála 4:1 a ztrácí na druhý Manchester City čtyři body, "Citizens" totiž překvapivě zaváhali na půdě Southamptonu 1:3.

"Blues" šli do vedení ve 23. minutě, kdy se po přihrávce Torrese prosadil počtvrté v sezoně Brazilec Ramires. Deset minut po přestávce přidal soupeř Sparty v Evropské lize druhý gól, když se po přesném centru do protipohybu gólmana Al Habsiho trefil Hazard, který se vrátil do sestavy po odpykání karetního trestu.

Za dvě minuty ale hosté snížili, poté co si Maloney obhodil vyběhnuvšího Čecha. Uklidnění do řad Chelsea přinesl tři minuty před koncem Frank Lampard přesnou střelou k tyči z hranice velkého vápna. Lampard se trefil již ve čtvrtém zápase po sobě a celkově pojedenácté v sezoně. V nastaveném čase přidal čtvrtý gól Chelsea náhradník Marin.

"Blues" nastoupili v sestavě Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill (88. Benajun), Cole - Luiz, Lampard - Ramires, Oscar (77. Mata), Hazard (90. Marin) - Torres. V tabulce ztrácejí čtyři body na druhý Manchester City, ten má ale večerní utkání se Southamptonem k dobru.

Další český reprezentant Tomáš Rosický nezasáhl do duelu se Sunderlandem a byl pouze na lavičce náhradníků Arsenalu. "Gunners" zvítězili díky gólu Cazorly ze 36. minuty, a to i přesto, že dohrávali více než půl hodiny bez vyloučeného Jenkinsona. Arsenal se výhrou posunul na páté místo zajišťující postup do evropských pohárů.

Southampton vedl v duelu s Manchesterem City již od sedmé minuty, když brankář Hart vyrazil míč jen Puncheonovi, který ho vrátil do branky. Vedení domácích pak navýšil o čtvrt hodiny později Davis.

Za hosty snížil šest minut před přestávkou střelou v pádu nejlepší klubový střelec Džeko. Chvíli po změně stran si ale vlastní gól dal záložník Manchesteru Barry a hosté již nedokázali reagovat. Jejich náskok před Chelsea se tak ztenčil na čtyři body, Southampton výhra posunula na patnácté místo.

Juventus vyhrál nad Fiorentinou

Ve šlágru víkendového programu italské ligy remizovala Neapol, v generálce na souboj s Plzní v Evropské lize, na hřišti Lazia Řím 1:1. Hosté tak v tabulce ztrácí pět bodů na vedoucí Juventus, který vyhrál nad Fiorentinou 2:0. Český útočník Lazia Libor Kozák byl jen na lavičce náhradníků.

Obhájce titulu Juventus poslal proti Fiorentině do vedení ve 20. minutě Mirko Vučinič, když přesnou střelou z dvaceti metrů nedal gólmanovi Vivianovi šanci. Chvíli před přestávkou pak přidal druhý gól "Staré dámy" Matri. Tomu ve skórování nevadilo ani to, že těsně před střelou se mu vyzula kopačka.

"Někdo mi předtím šlápl zezadu na nohu, a jak jsem napřahoval, bota mi spadla. Skóroval jsem jen ponožkou. Nakonec to bylo asi dobře, kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych měl tu kopačku," řekl po utkání Matri.

Dortmund vysoko prohrál

edoucí Bayern Mnichov v 21. kole německé ligy využili zaváhání mistrovské Borussie Dortmund a jasnou výhrou nad Schalke 4:0 navýšil své vedení v tabulce již na 15 bodů. Bayern navíc zaznamenal již sedmnáctou ligovou výhru a ziskem 54 bodů v jednadvaceti zápasech, ustanovil nový rekord německé ligy. Dortmund podlehl Hamburku 1:4, český reprezentační záložník Petr Jiráček byl jen na lavičce náhradníků.

Prohrou Dortmund propásl možnost stáhnout vedení Bayernu Mnichov, jehož náskok se naopak může po večerním zápase se Schalke navýšit na 15 bodů. Hamburk výhra posunula na páté místo.

Leverkusen s Michalem Kadlecem na lavičce remizoval 3:3 na hřišti Mönchengladbachu a zůstal třetí s jednobodovým mankem právě na Dortmund.

Vítězství slavil Jan Polák, který odehrál 78 minut v dresu Wolfsburgu při výhře 1:0 ve Fürthu. Stejně dlouho pobyl na hřišti i Tomáš Pekhart z Norimberku, ale gólově se stejně jako ostatní aktéři zápasu s Frankfurtem neprosadil a zápas skončil bezbrankovou remízou.

"Je to škoda, protože dnes jsme podle mě byli lepším týmem. Jejich brankář Trapp byl ale neuvěřitelný. Snad vyhrajeme příští týden proti Hannoveru," komentoval zápas na Twitteru Pekhart, kterému Trapp chytil minimálně dva góly.

Theodor Gebre Selassie odehrál za Brémy při výhře 4:1 ve Stuttgartu poslední minutu.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Dortmund - Hamburk 1:4 (17. Lewandowski - 18. a 62. Rudnevs, 26. a 89. Son Hung-min), Eintracht Frankfurt - Norimberk 0:0, Fürth - Wolfsburg 0:1 (23. Dost), Hannover - Hoffenheim 1:0 (8. Diouf), Mönchengladbach - Leverkusen 3:3 (44. Stranzl, 58. De Jong, 86. Herrmann - 52. Sam, 60. Kiessling, 64. Schürrle), Stuttgart - Brémy 1:4 (50. Traoré - 34. a 74. Ekici, 61. Hunt, 90.+1 De Bruyne), Bayern Mnichov - Schalke 4:0 (19. z pen. a 51. Alaba, 32. Schweinsteiger, 63. Gómez).

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Tottenham - Newcastle 2:1 (5. a 78. Bale - 24. Gouffran), Chelsea - Wigan 4:1 (23. Ramires, 56. Hazard, 87. Lampard, 90.+1 Marin - 58. Maloney), Norwich - Fulham 0:0, Stoke - Reading 2:1 (67. Huth, 81. Jerome - 83. Mariappa), Sunderland - Arsenal 0:1 (36. Cazorla), Swansea - QPR 4:1 (8. a 67. Michu, 18. Rangel, 50. Hernandez - 48. Zamora). Southampton - Manchester City 3:1.

1. Manchester United 25 20 2 3 60:31 62

2. Manchester City 26 15 8 3 48:24 53

3. Chelsea 26 14 7 5 55:28 49

4. Tottenham 26 14 6 6 44:30 48

5. Arsenal 26 12 8 6 50:29 44

6. Everton 25 10 12 3 40:30 42

7. Swansea 26 9 10 7 38:29 37

8. Liverpool 25 9 9 7 44:32 36