Fotbalisté Realu Madrid vyhráli odvetu semifinále Španělského poháru na hřišti obhájce Barcelony 3:1 a po remíze 1:1 z úvodního zápasu postoupili do finále. V něm se utkají buď se Sevillou, nebo s Atlétikem Madrid, které do středeční odvety nastoupí s vítězstvím 2:1 z úvodního duelu.

O vítězství Realu rozhodl dvěma góly Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr se poprvé trefil v 13. minutě z penalty a druhou branku přidal v 57. minutě po dorážce střely Ángela di Maríi. Ronaldo tak zaznamenal už dvanáct branek v 18 zápasech s Barcelonou.

O třetí gól Realu se postaral v 68. minutě obránce Raphael Varane a navázal tak na vyrovnávací zásah z úvodního duelu na San Bernabeu. Barcelona, která na domácí půdě v duelu s odvěkým rivalem inkasovala tři branky poprvé od remízy 3:3 v roce 2007, snížila minutu před koncem díky Jordimu Albovi.

Semifinále Španělského fotbalového poháru - odveta:

Barcelona - Real Madrid 1:3 (89. Alba - 13. z pen. a 57. Ronaldo, 68. Varane), první zápas 1:1, postoupil Real.

Barcelona : Real Madrid 1-3. Góly a nejzajímavější okamžiky zápasu 26.02.2013

Barcelona: Pinto - Alves, Piqué, Puyol, Alba - Xavi (73. Thiago), Busquets, Fábregas (59. Villa) - Pedro (71. Tello), Messi, Iniesta.

Real: Diego López - Arbeloa, Varane, Ramos, Coentrão - Khedira, Xabi Alonso (84. Essien) - Di María, Özil (79. Pepe), Ronaldo - Higuaín (71. Callejón).