Bayern, vědom si náskoku 3:1 z prvního duelu, předvedl v odvetě Ligy mistrů nepřesvědčivý výkon a dal příznivcům Arsenalu šanci plnit Twitter příspěvky s hashtagem #ArsenalMiracle.

Arsenal totiž začal v Mnichově jako ze sna. Giroud dal už v 3. minutě vedoucí gól a zdálo se, že tým Arséna Wengera by mohl začít umazávat třígólové manko z úvodního domácího duelu.

V základní sestavě anglického klubu nastoupil i český záložník Tomáš Rosický. Byla to právě jeho přihrávka, která stála na začátku úvodní gólové kombinace. Rosický se snažil řídit hru Arsenalu i dál, ale s přibývajícími minutami se jako celý jeho tým trochu vytrácel.

Připomněl se až v 62. minutě, když u lajny sestřelil Robbena a dostal žlutou kartu. Nakonec odehrál celý zápas.

Ten dostal nový náboj v 82. minutě, když Arsenal vstřelil druhý gól. Bayern si mohl drama ušetřit, ale žádnou ze svých šancí neproměnil.

Neprošla střela Kroose, Gustavo jen o centimetry minul branku. Arsenal tak nakonec z Ligy mistrů vypadl. Vše tak můžeme uzavřít trochu škodolibým tweetem autora s výmluvným nickem Liverpool Memes:"Dva papežové byli zvoleni od doby kdy Arsenal naposledy vyhrál nějakou trofej.”

Málaga postupuje

V druhém středečním utkání byly karty rozdány vyrovnaněji, jelikož si Porto přivezlo z prvního duelu nejtěsnější výhru. Málaga mohla ztrátu dohnat po gólu Savioly, jenže jeho dorážka nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Júlia Baptisty na brankáře. Faulován byl ale nejspíš sám brazilský záložník.

Domácí to mrzet nemuselo. Dvě minuty před poločasem si připravila střelu největší hvězda týmu Isco a technickou ranou z 18 metrů zařídil vyrovnání dvojzápasu.

Krátce po změně stran dostal druhou žlutou kartu hostující Defour a Porto dohrávalo v deseti.

Rozhodující okamžik přišel v 77. minutě, kdy si na rohový kop naskočil Santa Cruz a hlavou zařídil postup španělského celku. V tu chvíli byl na hřišti sotva tři minuty. Porto se sice ještě snažilo o postupovou trefu, ale domácí obrana byla neprostupná.

Čtvrtfinálové dvojice určí páteční los.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Arsenal 0:2 (0:1)

Branky: 3. Giroud, 86. Koscielny. Rozhodčí: Královec - Wilczek (oba ČR), Slyško (SR). Diváci: 68.000. První zápas: 3:1, postoupil Bayern.

Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Van Buyten, Alaba - Javi Martínez, Luiz Gustavo - Müller, Kroos (78. Timoščuk), Robben - Mandžukič (73. Gomez). Trenér: Heynckes.

Arsenal: Fabiaňski - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Rosický, Arteta, Ramsey (72. Gervinho), Cazorla - Walcott (72. Oxlade-Chamberlain), Giroud. Trenér: Wenger.

Málaga - Porto 2:0 (1:0)

Branky: 43. Isco, 77. Santa Cruz. Rozhodčí: Rizzoli - Stefani, Faverani (všichni It.). Diváci: 28.000. ČK: 49. Defour (Porto). První zápas: 0:1, postoupila Málaga.

Málaga: Willy - Gámez, Weligton, Demichelis, Antunes - Joaquín (88. Camacho), Toulalan, Iturra, Isco - Saviola (78. Piazón), Júlio Baptista (74. Santa Cruz). Trenér: Pellegrini.

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro (70. Atsu) - Lucho González, Joao Moutinho (46. Rodríguez), Fernando - Defour, Martínez, Varela (58. Maicon). Trenér: Pereira.