Po remíze s Fenerbahce Istanbul se Plzeň rozloučila s účastí v letošním ročníku Evropské ligy. V osmifinálové odvetě západočeši jen remizovali 1:1 a po prohře 0:1 z domácího duelu tak v evropských pohárech končí.

Plzeň se marně snažila stát se teprve třetím českým klubem v samostatné historii, který ve dvojutkání evropských pohárů dokáže postoupit po prohře doma. Západočeši přitom od začátku hráli mnohem lépe a odvážněji než před týdnem ve Štruncových sadech.

Neztráceli tolik míče a po deseti minutách mohli vést. Kovaříka nejprve v poslední chvíli zablokoval domácí obránce a z následného rohu hlavičkoval v dobré pozici mimo Čišovský. Fenerbahce poprvé zahrozilo až v devatenácté minutě, kdy Sow tečoval střelu zblízka nad. Na opačné straně podobně ve skluzu mířil po Horváthově pasu vedle Darida.

V závěru půle istanbulský velkoklub přidal a zvýšená aktivita se mu vyplatila. V 41. minutě ještě Kozáčik skvěle vychytal Sowa, o dvě minuty už ale inkasoval nepříjemný gól do šatny. Po centru Cristiana z pravé strany Horváth neodkopl míč a chtěl si ho zpracovat, čehož využil pohotový Ucan a trefil se přesně k tyči. Na hřišti byl přitom jen osm minut, protože vystřídal zraněného Topala.

Po přestávce potřebovala Plzeň vstřelit k postupu dva góly, a proto musela otevřít hru. Po deseti minutách přežila dvě velké šance. Cristian nejprve pálil na malém vápně nad a pak po jeho ráně zachránil hosty Kozáčik.

V 61. minuty se Plzeňští vrátili do postupové hry. Darida napřáhl těsně za vápnem a přízemní střela trochu překvapivě prošla až do sítě. Domácí tým znervózněl a hosté se tlačili za druhou trefou. V 70. minutě dělily Viktorii od postupu centimetry, když Limberského střela orazítkovala tyč.

Fenerbahce s vypětím sil bránilo výsledek. Rajtoralovu střelu tečoval těsně vedle Ďuriš, který nahradil Horvátha. V 81. minutě se dostal i k hlavičce, poslal ji však nad.

Plzeň vrhla všechny síly do útoku, do vápna přiběhl pomoci i brankář Kozáčik, "postupový" gól ale už hosté nedali. Viktoria tak vypadla i ve třetím pohárovém dvojzápase, který začínala doma.

Fenerbahce Istanbul - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 43. Ucan - 61. Darida. Rozhodčí: Gräfe - Hëcker, Henschel (všichni Něm.). ŽK: Kuijt, Gönül - Bakoš, Kolář, Tecl. Hráno bez diváků

Fenerbahce: Demirel - Gönul, Yobo, Irtegün, Ziegler - Sahin, Topal (35. Ucan) - Kuijt, Cristian (90. Korkmaz), Erkin - Sow (82. Topuz). Trenér: Kocaman.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (72. Ďuriš) - Rajtoral (88. Fillo), Kolář, Kovařík - Bakoš (65. Tecl). Trenér: Vrba.