Karel Poborský navštívil čtvrteční zasedání disciplinární komise Fotbalové asociace ČR. Postihu za své výroky o ovlivnění zápasu svého týmu s Příbramí se šéf Dynama České Budějovice zatím bát nemusí. Komise vyslechla jeho vysvětlení a počká na závěry protikorupční policie, která se už případem začala zabývat.

„Až na základě výsledků policejního vyšetřování se případem bude dále zabývat,“ řekl mluvčí disciplinárky Petr Kovář.

České Budějovice podlehly Příbrami 0:1 gólem ze sporné penalty. Domácím vadila řada verdiktů hlavního arbitra Drábka. Poborský nesouhlasil s červenou kartou pro Jakuba Řezníčka ani s nařízenou penaltou. Bývalý reprezentant pak přišel s obviněním, že v týdnu před utkáním se snažil někdo českobudějovické hráče ovlivnit.

„Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: 'Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě'. Řekli mi to, aby se nedostali do podezření,“ uvedl tehdy Poborský v rozhovoru pro Nedělní Sport. „Troufám si říct, že vím na sto procent, kdo to byl,“ řekl Poborský. Odmítl konkrétně jmenovat, ale uvedl, že šlo o někoho z Příbrami, což později popřel.

Dnes prý komisi své výroky a názor zopakoval. "Řekl jsem jim to samé, co jsem řekl předtím do médií," řekl Poborský novinářům. "Závěr je, že disciplinárka nyní počká na policii, která se toho pravděpodobně ujala sama. Z policie mě zatím nikdo nekontaktoval," dodal.

Poborský podle Kováře u komise trval na tom, že utkání bylo řízeno tendenčně, což potvrdila i komise rozhodčích, která sudího Drábka vyřadila z listiny rozhodčích.

"Pan Poborský rovněž odkázal na své tiskové prohlášení, ve kterém odmítl, že by jmenoval konkrétní kluby či osoby, které by za tím měly stát. Zároveň řekl, že nemá žádné důkazy, které by mohl nyní poskytnout. Na základě toho nelze zahájit disciplinární řízení, protože nedošlo k provinění proti řádu. Pokud by ale informace byly pravdivé, tak se k nim vrátíme, ale to bude až na základě vyšetřování policie," dodal Kovář.

Související