V derby týmů sousedních měst na severu Čech bylo na co se dívat - padlo sedm gólů a čtyři zařídil Jiří Štajner a Liberec porazil Jablonec v prvním semifinále Poháru České pošty  4:3.

Jablonec na libereckém Stadionu U Nisy ještě nikdy v lize nevyhrál, ale do pohárového zápasu vstoupil lépe. V 11. minutě Zoubele našel centrem z pravé strany v pokutovém území nepokrytého Vaňka, a ten umístěnou hlavičkou zakončil.

Liberec vyrovnal v závěru prvního poločasu, kdy začínal mít víc ze hry. Fotbalistu Delarge z Konga v šestnáctce fauloval Pázler a Štajnerova kanonáda začala proměněnou penaltou. Šestatřicetiletý útočník za necelou minut přidal druhý gól, když po rohovém kopu naskočil hlavou na míč propadlý na zadní tyč.

Pak se několikrát vyznamenal i liberecký brankář Kovář, ale když v 58. minutě Vaněk dostal míč od Pitáka, tak se snažil marně.

Radost hostů ale vydržela pouhou minutu, než další hlavičkou z rohovém kopu dokonal svůj hattrick Štajner. Hrdina Liberce pak v 63. minutě vyzval ideální přihrávkou Delargeho, jenž zblízka snadno zvýšil na 4:2.

Domácí hráče ještě musela mrzet neproměněná tutovka Rabušice, protože Jablonec v 67. minutě díky hlavičkujícímu Třešňákovi snížil na rozdíl jediné branky. Odveta se hraje v Jablonci 8. května.

"Kdybychom tímhle výsledkem vyhráli v lize, tak bych to bral, protože bychom měli tři body. V pohárové matematice je však nepříjemné tolik inkasovaných branek na domácí půdě. Vedeme v poločase o gól a jedeme se do Jablonce poprat o postup do finále," řekl po zápase liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Jeho protějšek Václav Kotal litoval především neubráněných standardních situací. "Utkání jsme nezvládli hlavně z pozic standardek, když jsme si nechali dát tři góly od Jirky Štajnera. Jeden byl z penalty po faulu, ale dva z rohu, což by se určitě nemělo stávat, nota bene, když nás už Liberec v lize porazil gólem Štajnera z rohu," připomněl Kotal úvodní jarní porážku 0:1. Ovšem odvetu vidí jako otevřenou pro oba týmy.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 4:3 (2:1)

Branky: 37. z pen., 38. a 59. Štajner, 63. Delarge - 11. a 58. Vaněk, 67. Třešňák. Rozhodčí: Franěk - Zeman, Vlasjuk. ŽK: Rabušic - Loučka, Beneš, Třešňák. Diváci: 4786.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey, Rybalka - Pavelka, Delarge - Štajner (77. Šural) - Rabušic (90.+1 Frýdek). Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák (46. Třešňák) - Loučka - Kopic, Zoubele, Vaněk, Pázler (46. Jablonský) - Piták (72. Čížek). Trenér: Kotal.