Nejhorší noc. Tak charakterizovali fotbalisté Barcelony středeční domácí porážku 0:3 v odvetě semifinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov, která v kombinaci s prohrou 0:4 v prvním duelu znamená nejjednoznačnější vyřazení v historii semifinále slavné soutěže. Hráči španělského klubu se shodli, že rozdíl mezi oběma týmy byl takový, že by jim nepomohl ani Lionel Messi, který kvůli zranění zůstal jen mezi náhradníky.

"Je to jedna z nejhorších nocí, které jsem v tomto klubu zažil," řekl stoper Barcelony Gerard Piqué. "Bylo to z naší strany opravdu špatné. Ani Lionel Messi by nám nepomohl. Není rozhodně příjemné vstřebávat takovou zkušenost," dodal.

Barcelona doma prohrála v Lize mistrů poprvé od roku 2009 a po 22 zápasech. A hned to byla druhá nejhorší domácí porážka v historii klubu v této soutěži.

Prezident Barcelony Sandro Rosell uznal, že Bayern byl prostě lepší. Dokonce neváhal soupeře označit za současnou evropskou jedničku. "Bayern je momentálně nejsilnějším týmem Evropy. Dnes to ukázal, když nás naprosto přehrál. Finále ve Wembley si rozhodně zaslouží," dodal Rosell.

Také záložník Xavi uznal, že Bayern byl lepším týmem, ale nesouhlasí s tím, že semifinálové zápasy ukázaly, že německý fotbal má momentálně nad španělským výrazně navrch. "Podle mě není fér soudit rozdíl mezi německým a španělským fotbal jen na základě těchto semifinále. Náš mladý tým má před sebou zářivou budoucnost a v příští sezoně ukážeme, že toto byla jen výjimka," prohlásil Xavi.

Média v Německu okouzlila především hra Bayernu, jehož výhry 4:0 a 3:0 znamenaly nejpřesvědčivější postup v historii semifinále Ligy mistrů a jenž zároveň ukončil tři a půl roku trvající domácí neporazitelnost Barcelony v Lize mistrů.

Podle sportovního magazínu Kicker jsou Bayern a Dortmund vzory pro celou fotbalovou Evropu. "Celý svět sledoval vášnivý boj Dortmundu. Nyní to doplnil suverénní výkon Bayernu. Oba týmy ukázaly, že mají velmi dobrou obranu i útok a že jsou takticky a fyzicky velmi vyspělé. Už zůstává jediná otázka: Bayern, nebo Dortmund?" napsal Kicker.

Související