Plzeň se proti Českým Budějovicím přesvědčila, že v honbě za titulem není opravdu žádný zápas jednoduchý a že stojí nervy. Západočeši ale také ukázali vlastnost, která je pro šampiony důležitá, i po tvrdém úderu se totiž dokázali oklepat a silou vůle vyhrát. Plzeň ztratila s Budějovicemi dvoubrankové vedení, ale gólem Radima Řezníka pět minut před koncem zvítězila 3:2.

Přitom se po první půli zdálo, že domácí kráčí za poklidnou výhru, v tu chvíli totiž vedli 2:0. Během devíti minut však Jihočeši dokázali vyrovnat. „Musíme si z toho ale vzít ponaučení, že nesmíme přestat hrát a doufat, že se zápas nějak dohraje sám. Musíme jít až do devadesáté minuty na sto procent,“ citoval klubový web plzeňského záložníka Vladimíra Daridu.