Fotbalisté Chelsea s Petrech Čechem v brance remizovali v dohrávce 36. kola anglické ligy s Tottenhamem 2:2 a promarnili možnost definitivně si zajistit přímý postup do Ligy mistrů. Na třetí příčce mají dvě kola před koncem dvoubodový náskok na Arsenal, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět pátý.

Chelsea dvakrát vedla díky brankám Oscara z 10. a Ramirese z 39. minuty, hosté ale pokaždé dokázali vyrovnat. Nejprve se v 26. minutě prosadil Emmanuel Adebayor a poté deset minut před koncem skóroval Gylfi Sigurdsson.

Tottenham, který na Stamford Bridge nevyhrál od roku 1990, si díky bodu udržel šanci na Ligu mistrů. Na páté příčce, jež zajišťuje účast v Evropské lize, však musí doufat ve ztráty Chelsea a Arsenalu.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Chelsea - Tottenham 2:2 (10. Oscar, 39. Ramires - 26. Adebayor, 80. Sigurdsson).

1. Manchester United 36 27 4 5 79:37 85

2. Manchester City 36 22 9 5 62:31 75

3. Chelsea 36 20 9 7 71:37 69

4. Arsenal 36 19 10 7 67:36 67

5. Tottenham 36 19 9 8 63:45 66

6. Everton 36 15 15 6 52:38 60

7. Liverpool 36 14 13 9 67:42 55

8. West Bromwich 36 14 6 16 48:48 48