Rozlézají se jako mor. I šéf českého fotbalu Miroslav Pelta tvrdí, že fotbalovému vedení přerůstají přes hlavu, ale nic s tím nezmůže. Tuzemský fotbal požírá moc rozhodčích, ať už bývalých nebo stále aktivních, a se všemi hýbe, jak se mu zlíbí, Roman Berbr, rovněž bývalý prvoligový sudí, který si svůj vliv soustavně buduje řadu let.

„Fenomén rozhodčích je neskutečný. Problém je, že rozhodčí jsou organizovaná skupina. Roman (Berbr) do toho dal dvacetiletou, sofistikovanou práci a pracuje s rozhodčími po celých Čechách,“ řekl Pelta ve svém čtvrtečním vystoupení na Radiožurnálu. Ničím překvapivým tak není jeho konstatování, že bez hlasů Berbrových lidí se neobejde nikdo na valné hromadě, která fotbalovou asociaci v sobotu čeká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.