Přestože nová sezona ještě nezačala, měl fotbalista Slavie Praha Karol Kisel na startu letní přípravy pořádný důvod k oslavám. Jako velkému fanouškovi basketbalistů Miami mu udělal radost triumf Heat v zámořské NBA. Slovenský záložník dokonce osobně navštívil jeden z finálových zápasů proti San Antoniu.

"Když jsem byl na Floridě, hráli tři finálové zápasy venku a jeden doma. Ten jsem samozřejmě sledoval v hledišti. Dopodrobna jsem sledoval celou organizaci, je co se učit," řekl dnes novinářům Kisel.

Slávistický kapitán působí v Edenu také jako šéfmanažer mládeže. "Uvidíme, třeba půjde něco realizovat. Hlavně jsem si však jel do Ameriky odpočinout, to byl hlavní důvod. Líbilo se tam manželce i dceři, užili jsme si to. A já se vrátil nabitý energií do nové sezony," podotkl šestatřicetiletý hráč.

Před dnešním prvním společným tréninkem na startu letní přípravy toho kvůli nočnímu rozhodujícímu utkání finále NBA naspal méně než jeho spoluhráči. "Poslední zápas jsem neviděl celý, ale nenechal jsem si ho ujít. Navíc jsem ještě navyklý na americký čas. Miami vyhrálo, takže mám radost," uvedl Kisel.

Na konci minulé sezony ve Slavii o rok prodloužil smlouvu a čeká ho tak další příprava. "Ani je nepočítám. Mám pocit, že z mých vrstevníků žijeme už jen já a Pavel Horváth," řekl Kisel s úsměvem.

Související