Český fotbal pohnul po kauze Křetínského tašky s dalším podezřením z uplácení v Gambrinus lize.  Policisté obvinili jednoho člověka kvůli údajnému nabídnutí úplatku na ovlivnění zápasu. Uvedl to mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej s tím, že policie nebude sdělovat jméno konkrétní osoby. Obviněným mužem by měl být podle zdroje HN manažer Příbrami Roman Rogoz.

Případ se týká jarního zápasu, v němž Příbram vyhrála v Českých Budějovicích 1:0 gólem ze sporné penalty. Na pokus o ovlivnění fotbalisty Českých Budějovic po tomto zápase upozornil šéf Dynama Karel Poborský. Svá slova ale později vzal zpět a uvedl, že neměl na mysli nikoho konkrétního.

Podle prezidenta příbramského klubu Jaroslava Starky je ale Rogoz kvůli korupci vyšetřován. "Podle mých neoficiálních informací se má jednat o našeho sportovního manažera Romana Rogoze, který měl nabídnout úplatek našemu bývalému hráči Michalu Klesovi, nyní působícímu v Českých Budějovicích," řekl deníku Právo Starka. "Ale pochybuji o tom. Klesa od nás vynuceně odešel, protože měl odcizit peníze a další věci spoluhráčům z kabiny," dodal.

„Považuji to celé za nesmysl. Necháme to na policii, ať to vyšetří. Ale my jsme přesvědčení, že pan Rogoz nic neudělal a nic proti němu podnikat nebudeme,“ řekl HN generální ředitel klub Petr Větrovský, který je s klubem na soustředění v Rakousku.

Budějovice událost blíže komentovat nechtějí, protože šéf klubu Karel Poborský je nyní na dovolené. "Na základě v médiích zveřejněných informací o korupčním jednání se jako klub zdržujeme jakýchkoli komentářů a vše necháváme pouze na orgánech činných v trestním řízení," uvedlo Dynamo v prohlášení.

Zároveň se zastalo Klesy. "Pouze bychom chtěli vyjádřit maximální podporu Michalu Klesovi, který se v některých vyjádřeních stal terčem nevybíravých výroků. Za klub musíme říci, že Michal je bezpochyby herně i charakterově lídrem našeho týmu. I proto jsme se po ukončení smlouvy rozhodli využít opci a smlouvu s hráčem prodloužili," uvedl klub.

U Rogoze měla podle serveru  Aktuálně.cz  policie v minulém týdnu provést domovní prohlídku. Rogoz tuto informaci nepotvrdil. "Jsem na dovolené, vracím se příští týden," řekl pouze Rogoz.

Jméno Rogoze, jenž letos přišel do Příbrami právě z Českých Budějovic, bylo na podzim spojováno s korupční kauzou, kterou rozpoutal šéf Sparty Daniel Křetínský. Žádné podezření však nebylo konkretizováno.

Vedení FAČR zatím žádné oficiální informace o novém případu od policie nedostalo. "Policie je při postupu opatrná. Komunikuje především s naším bezpečnostním manažerem Martinem Syneckým, který je momentálně na dovolené v zahraničí. Zatím tedy nemáme žádné informace," řekl mluvčí FAČR Petr Kovář.

Jde o další korupční kauzu v první lize. Kvůli možnému ovlivnění zápasu nejvyšší soutěže protikorupční policie obvinila tři lidi už začátkem roku. Policie je stíhá v souvislosti s možným ovlivněním jednoho utkání v sezoně 2011/2012.

Podle kriminalistů se jeden z trojice obviněných dopustil trestného činu přijetí úplatku. Údajně mu byla nabídnuta finanční částka za to, aby jako hlavní rozhodčí ovlivnil průběh jednoho utkání. Druhý obviněný prý tento úplatek nabídl a později i předal. Policie ho viní z podplácení. Třetí muž byl při nabídnutí úplatku přítomen a o této skutečnosti neinformoval policii, byl proto obviněn z neoznámení trestného činu.

Podle informací médií jsou obviněnými bývalí prvoligoví rozhodčí Tomáš Adámek a Pavel Býma a někdejší fotbalový funkcionář Martin Svoboda. Údajné uplácení se prý týkalo loňského zápasu mezi Jabloncem a Plzní, ve kterém Viktoria zvítězila 2:0.

Související