Portugalský fotbalový trenér José Mourinho bude po návratu do Chlesea spoléhat na schopnosti brankáře Petra Čecha, k němuž Chelsea tento týden získala zadarmo čtyřicetiletého australského brankáře Marka Schwarzera, jemuž skončila smlouva ve Fulhamu. 

"Mark Schwarzer je přesně tím, koho potřebujeme. Nikdy o nikom neříkám, že je první, druhá nebo třetí volba. Petr Čech je ale Petr Čech. Je to nejlepší brankář na světě, se vší úctou ke všem ostatním," uvedl Mourinho na oficiálním webu Chelsea.

"V Markovi máme brankáře, který v posledních deseti letech odehrál neuvěřitelné množství zápasů v anglické lize a na svou roli je více než připraven," doplnil bývalý trenér Porta, Interu Milán nebo Realu Madrid, jenž se v létě do londýnského celku vrátil po šesti letech.

Kontroverzního kouče, který po minulé sezoně po dohodě předčasně ukončil své angažmá v Realu Madrid, potěšil svými výkony i dvacetiletý obránce Tomáš Kalas, který nejspíš ukončí hostování v Arnhemu a zůstane v Chelsea společně s dalšími dvěma mladíky (Romel Lukaku, jenž byl dosud na hostování ve West Bromwichi, a Kevin de Bruyne z Brém).

"Jsou to kvalitní hráči s velmi dobrou cenou na trhu. Pro příští sezonu jsme je získali zadarmo, protože do nich klub investoval už v minulosti," řekl o nich Mourinho s tím, že nastala správná chvíle přivést je zpět. „Jsou velmi mladí, budou se zlepšovat rok od roku a myslím, že za pět let budou úplně někde jinde. Dnes ale už určitě mají na to, aby patřili do týmu," doplnil Mourinho, který brzy vrazí s týmem na turné do Asie.

Související