Když na tréninku před zápasem s Olomoucí trenér Suchopárek žertoval, že dá Zbyněk Pospěch první hattrick v kariéře, smál se i sám útočník. Na tréninku se totiž nemohl trefit, v zápase se ale zapsal do historie jako teprve pátý hráč, co kdy dal v domácí nejvyšší soutěži čtyři góly.

"Před zápasem, když mi to tam při tréninku standardek vůbec nepadalo, se mi trenér Suchopárek smál, že dám hattrick. Tak jsem rád, že mu to vyšlo. Ale čtyři góly nečekal nikdo, ani já," řekl Pospěch po zápase druhého kola Gambrinus ligy, který jeho Dukla vyhrála 4:0.

"Jsem strašně šťastný. To se mi už asi nikdy nepodaří," řekl rozzářený Pospěch. Do té doby se v šesti ligových duelech dokázal prosadit dvakrát, ale na hattrick čekal až do svého 165. zápasu v prvoligové kariéře. "Dal jsem hattrick v nějakých dorosteneckých ligách, ale to se nepočítá. V ligové nebo druholigové kariéře jsem nikdy tři góly nedal. Když už jsem dal dnes dva, tak jsem doufal, že by mohl ten třetí přijít," uvedl třicetiletý hráč.

Kvůli velkému vedru málem šel na Julisce ze hřiště dříve než v 84. minutě po čtyřech zásazích. "Já už jsem trenérovi těsně před čtvrtým gólem naznačoval, že by mě mohl vystřídat, protože jsem už nemohl, ale naštěstí mě tam nechal. Bery (Tomáš Berger) mě znovu našel krásnou přihrávkou. Vyšlo to tak, jak mělo a čtvrtý gól byl asi nejhezčí," zhodnotil své sólo přes olomoucké obránce a oblouček brankáři Zdeňku Zlámalovi.

"Abych pravdu řekl, tak hezčí gól už jsem v kariéře dal. Trefil jsem se z půlky v Norsku, ale tenhle určitě bude patřit mezi ty hezčí. Myslím, že Švanci bude mít radost. Určitě mi něco napíše, nebo to udělám já a pak to spolu probereme," narážel Pospěch na svého kamaráda a bývalého spoluhráče Petra Švancaru z Příbrami, se kterým prý diskutuje o krásných brankách.

Kluci se mi smějí, že teď vedu střelce

Pospěch se po neúplném druhém ligovém kole se čtyřmi zásahy vyhoupl do čela tabulky střelců. "O tom jsme se bavili v kabině. Je to sranda a kluci se tomu smějí, hlavně náš kondiční trenér. Je to hezký pocit, ale po neděli se to může změnit a jsou to jenom dvě kola," konstatoval zkušený forvard. "Může se stát, že dalších pět kol nedám ani jeden gól. Jsem rád, že mužstvo vyhrává celkově a branky jsou plus," doplnil Pospěch.

Výsledek 4:0 prý byl pro Hanáky až příliš krutý. "Olomouc srazily dvě branky na začátku, ale nehrála špatně, kombinovala. My jsme s tím měli trochu problémy. V první půli jsme je nepustili do vyložené šance, obrana hrála perfektně. V druhém poločase nás trochu zavřeli a my bránili a naštěstí přidali gól. Stejně jsme tam měli situace, které bychom měli řešit lépe. Výsledek je pro ně krutý," dodal Pospěch, který je rád, že s Duklou napravil minulou domácí remízu s nováčkem ze Znojma.

Související