Aktuální světové hry v Kolumbii, fotbalové mistrovství světa 2014 a olympijské hry 2016 v Brazílii. Tři největší sportovní svátky se sešly na stejném kontinentu.

"Jižní Amerika je ve sportovní politice silná. Přidělování sportovních akcí závisí nejen na kvalitě kandidátů a jejich organizačních schopnostech. Bývá i často součástí politických dohod mezi jednotlivými kontinenty, které se často dělají i v horizontu několika let dopředu," vysvětluje Roman Kumpošt, který má na starosti zahraniční vztahy v Českém olympijském výboru. Dá se říci, že Kumpošt je ministr zahraničí českého sportu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.