Fanoušci pražské Slavie po pondělním debaklu v Edenu trpí. Obrovské zklamání a vztek vypsali do otevřeného dopisu Aleši Řebíčkovi, od kterého žádají potrestání fotbalistů, kteří proti Teplicím předvedli ostudný výkon, když doma prohráli 0:7.

V dopise, pod kterým je podepsán odbor přátel Slavie, fanklub a slávistický kotel, žádají, aby fotbalisté Slavie přestali oblékat sešívané dresy na žádné zápasy, dokud nedosáhnout minimálně na páté místo tabulky či dokud nedojde k razantnímu zlepšení herního projevu.

"Hráči si nezaslouží tuto čest, kterou před nimi měly osobnosti jako Bican, Puč či Veselý," stojí v otevřeném dopise zveřejněném na stránkách slavistickenoviny.cz. Tím ale jejich výzva nekončí, prohra Slavie totiž byla dle jejich slov tak potupná, že jsou "kvůli výkonu hráčů pro smích doslova všem a image klubu utrpěla šrám, jenž hned tak nezmizí".

Apelují tedy na ředitele klubu, aby každý jednotlivý hráč dostal finanční trest ve výši měsíční odměny a podobně také členové realizačního týmu.

"Věříme, že si výše uvedené osoby konečně uvědomí svoji zodpovědnost vůči Slavii, fanouškům i majiteli. Ušetřené finanční prostředky mohou pomoci k posílení kádru, což by byl v této sezoně asi první pozitivní krok, jenž by naši hráči vůči klubu udělali," stojí v prohlášení.

Slavia výsledkem 0:7 překonala svou nejhorší porážku na ligové úrovni 1:7 od Ostravy v roce 1954 a Slovanu Bratislava v sezoně 1959/60. Debakl 0:7 utrpěli červenobílí dosud jen jednou před šesti lety v Lize mistrů na hřišti londýnského Arsenalu.

Související