Nejprve bezbranková remíza na hřišti Manchesteru United, potom další sprška silných slov na adresu soupeřova útočníka Wayna Rooneyho. Takový byl pondělní večer Josého Mourinha, trenéra londýnské Chelsea. Prostořeký kouč by hodně rád uvítal kanonýra Manchesteru ve svém týmu, zatím mu ale nezbývá než čekat. A tak se aspoň pouští do obvyklé slovní ekvilibristiky.

Rooney se podle něho musí rozhodnout během následujících dvou dnů. Alespoň tak se Mourinho vyjádřil po pondělním utkání, které nabídlo pohříchu šeď a nudu, nehodnou jména obou soupeřů. Ostatně, už samotným složením základní jedenáctky jakoby chtěl Mourinho naznačit, že Rooneyho potřebuje - do zápasu totiž nenasadil ani jednoho útočníka.

Jakmile zápas skončil, rozjel Mourinho slovní kolotoč. "Myslím, že člověk, který celý příběh odstartoval, by ho měl také ukončit. Pro dobro všech stran," řekl kouč Chelsea. Narážel na Rooneyho žádost o odchod, kterou anglický reprezentant vedení United předložil už po skončení minulé sezony po příchodu nového trenéra Davida Moyese.

"Já ani další lidé z Chelsea nejsme hlupáci, abychom se pokoušeli získat někoho, jehož klub nechce prodat. Kdyby to sám nezačal, o nic bychom se nesnažili," dodal portugalský kouč. Za Rooneyho nabízel jeho klub nejprve deset a poté 25 milionů liber, ani jednou však neuspěl.

Přestupní termín se v Anglii uzavře 2. září, Mourinho je však ochoten na Rooneyho rozhodnutí čekat maximálně dva dny. "Pokud změnil názor a nechce odejít, tak stačí, ať to řekne a my zmizíme ze scény. Ale potřebujeme vědět, na čem jsme," hřímá netrpělivě bývalý kouč Porta, Interu Milán a Realu Madrid.

Sedmadvacetiletý Rooney se zatím k možnému přestupu veřejně nevyjádřil. V pondělí nastoupil za United v základní sestavě, ze které na konci minulé sezoně vypadl na úkor nizozemského střelce Robina van Persieho.

Související