Po porážce 1:2 v Itálii sice zůstává českým fotbalistům titěrná naděje, opírající se o velmi divokou souhru všemožných náhod, ale už pravděpodobně nikdo nevěří, že by se český tým na mistrovství světa do Brazílie mohl podívat. Hrůzyplná kvalifikace pro národní mužstvo graduje, byť v Turíně národní tým třiatřicet minut vedl. Během dvou minut ve druhé půli však domácí Italové vývoj utkání zvrátili a výhrou stvrdili svůj postup na světový šampionát.

Bílek u týmu končí. "Nabídnu rezignaci. Cíl jsme nesplnili, byť jsme měli velkou touhu na mistrovství světa postoupit," řekl Bílek bezprostředně po zápase v rozhovoru pro ČT. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta ji pak přijal. Je otázkou, kdy on a jeho výkonný výbor představí nového trenéra. Všeobecně se volá po Pavlu Vrbovi, který je však pod smlouvou v Plzni, s níž si zahraje Ligu mistrů.