Výkony ostravského Baníku jsou dost prachbídné. V posledních zápasech si vysloužil jediné vítězství proti Brnu. V pěti prohraných zápasech inkasoval hned čtyřikrát po čtyřech brankách, "výjimkou" byli pražští Bohemians, kteří se do ostravské brány trefili "jen" třikrát. Dvaadvacet obdržených gólů je vůbec nejvíc ze všech týmů první ligy.

Není divu, že vedení klubu už došla trpělivost a rozhodlo se stav věcí změnit. Baník dostal pokutu 300 tisíc korun. Záchranou mu má být rozšíření realizačního týmu o kouče juniorky Radomíra Korytáře, jenž už na postu hlavního trenéra zaskakoval v závěrečném kole minulého ročníku místo odvolaného Martina Pulpita. Do týmu přibude i Radek Slončík, bývalý reprezentant, na postu sportovního manažera. "Během zápasů bude přítomen na lavičce," uvedla tisková mluvčí klubu Eva Šimčíková.

Kouč Martin Svědík má důvěru klubového vedení i nadále, přestože jsou výkony jeho týmu značně neuspokojivé. Naposledy Baník pohořel v sobotním zápase proti Bohemians, na Bazalech mu hladce přenechal všechny body.

To se kromě vedení klubu nelíbilo hlavně fanouškům, kteří dávali svou nespokojenost najevo už po první půli, kdy padly všechny góly. Baník se po nešťastné prohře dočkal potupného vypískání od vlastního kotle, hráče do kabiny doprovodilo zklamané skandování "My chceme Baník".

Doplnění realizačního týmu bylo pro Ostravu nutností i z dalšího důvodů: zkušený Svědíkův spolupracovník Erich Cviertna je totiž už několik týdnů s vážnou nemocí hospitalizován v ostravské fakultní nemocnici a na přípravě se nepodílí.

Nad klubem kromě finančního postihu, jenž se mu nevyhne, visí další hrozba. Dostal totiž jasné ultimátum: musí postoupit do 4. kola Poháru České pošty přes Ústí nad Labem, a navrch uhrát čtyři body v příštích dvou ligových zápasech. "V případě nesplnění tohoto výkonnostního cíle budou přijata další opatření," uvedla Šimčíková jako varování.

Fotbalisté Ostravy tak v zápasech následujících kol proti Liberci a Slovácku získali další důvod potit krev.

Související