Slavia Praha už má nového trenéra - ve čtvrtek dopoledne bude do funkce oficiálně uveden Miroslav Koubek. Ten se klubu ujme po Michalu Petroušovi, jenž Slavii trénoval ve funkci hlavního trenéra od září roku 2010, kdy tým převzal po Karlu Jarolímovi. Po debaklu v Mladé Boleslavi, kdy Slavia prohrála 0:4, Petrouš rezignoval s tím, že tým potřebuje někoho, kdo ho probere.

Slavia věří, že Koubek je tím pravým. Dvaašedesátiletý trenér zároveň zůstane u českého reprezentačního týmu do 19 let, který převzal v červenci. "Vedení Slavie dnes obdrželo od Fotbalové asociace ČR souhlas, že Koubek může vykonávat funkci hlavního trenéra ve Slavii i při své činnosti u mládežnické reprezentace," uvedl pražský klub na svém webu.

"Představitelé Slavie a FAČR se spolu dohodli, za jakých podmínek bude Koubkova trenérská činnost u A-týmu Slavie skloubena s jeho dosavadním působením u reprezentační devatenáctky," dodala Slavia.

Fotbalová asociace uvolnila Koubka do Slavie s tím, že s mládežnickou reprezentací absolvuje kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy do 19 let, který je na programu od 17. do 22. října v Ostravě a v Opavě. "Po skončení podzimní části FAČR vyhodnotí činnost reprezentace do 19 let a rozhodne o dalším postupu," uvedla asociace na svém webu.

Koubek začal svoji trenérskou kariéru v Kladně, kde předtím hrál. Chytal i za Spartu, s níž v roce 1980 získal Československý pohár. V české lize působil na lavičkách Plzně, Kladna, Ostravy a naposledy Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů skončil přesně před rokem.

S Kladnem dokázal postoupit do ligy, s Ostravou v sezoně 2009/10 bojoval o titul, ale nakonec skončil s Baníkem třetí. V lize zatím koučoval 129 utkání s bilancí 47 výher, 33 remíz a 49 porážek.

Koubek má Slavii pomoci k posunu ze spodní části tabulky, Vršovičtí figurují po osmi kolech až na třináctém místě s tříbodovým náskokem na sestupové příčky. Ve středečním duelu Poháru České pošty na půdě HFK Olomouc ho zatím zastoupí dosavadní asistenti Juraj Šimurka s Ivem Knoflíčkem.

Slavia své rozhodnutí oznámila i na sociálních sítích, kde se hned rozhořely četné diskuse. Názory některých fanoušků jsou radikální, vesměs si ale stěžují spíše na samotné hráče: "Funkci trenéra už dají opravdu každému. Nic proti Koubkovi, ale ten nás do poháru nedostane. Důležitější změny jsou hráčské. S těmahle slečinkama by spadnul i Ancelotti," píše uživatel Andrew Novotny.

Nicméně většina diskutujících s jmenováním Koubka souhlasí. Je to podle nich přísný trenér, který dokáže zařvat - a právě to teď dle nich jejich oblíbený tým potřebuje.  Přesvědčit se budou moci už o víkendu - Koubka čeká s Pražany premiéra v prvoligovém utkání proti Jablonci.

Související