Dresy Cristiana Ronalda trhají rekordy v prodeji na celém světě. Messiho levou nohu odlitou ve zlatě si můžete koupit za pět milionů dolarů, legendární Pelé se v Brazílii stal ministrem sportu. Král světových kanonýrů Josef Bican zastiňoval celý svět z českých fotbalových trávníků. A ví dnes o něm někdo? Jeho kariéra byla vinou války a komunistického režimu "ztracena", a podobně vypadá jubileum. Právě ve středu 25. září by se Pepi Bican dožil 100 let.

Nejlepší střelec světové fotbalové historie zaslouží víc než pamětní minci a opožděné uvedení do Síně slávy Fotbalové asociace České republiky, kterého se dnes u fotbalistova hrobu v Praze na Vyšehradě zúčastnil Bicanův syn Ivan, generální sekretář FAČR Rudolf Řepka i manažer národního týmu Vladimír Šmicer.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.