Pro fotbalisty Ostravy i Liberce byly středeční zápasy 3. kola Poháru České pošty konečnou zastávkou. Překvapily je druholigové kluby, jež se o postup rvaly tak, až se jim to vyplatilo. Baník i Slovan se tak připojily ke dvěma ligovým týmům Teplic a Bohemians Praha 1905, jež soutěž opustily už v minulém kole.

Obzvlášť bolestivá je prohra pro fotbalisty Baníku. Od vedení dostali po debaklu s Bohemians v 7. kole Gambrinus ligy ultimátum: získat v následujících dvou ligových zápasech čtyři body a přejít v Poháru České pošty přes druholigové Ústí, jinak je stihne trest.

První část se jim začala dařit už o víkendu, kdy v Gambrinus lize porazili favorizovaný Liberec 3:0. Jak ale podotýkala řada kritiků z řad fanoušků, jedno vítězství nic neřeší, i když může na čas uklidnit. Zdá se, že fotbalisté Baníku se nechali uchlácholit až příliš - druhou část ultimáta totiž nesmazali. Druholigovému Ústí podlehli na jeho hřišti 0:2 a v domácím poháru definitivně končí.

Nedostali se tak dál než v minulé sezoně, kdy je ve stejném kole porazil třetiligový Třinec. Negativních reakcí se už dočkali od zklamaných fanoušků, kteří je hned po zápase častovali nelichotivými přívlastky.

"O naší porážce rozhodla úvodní dvacetiminutovka, kdy domácí dali rychlý gól a mohli jsme prohrávat ještě větším rozdílem. Chápu rozezlení našich fanoušků, zvláště když absolvovali tak dalekou cestu. Chceme prohru odčinit tím, že budeme bodovat v lize na hřišti Slovácka," plánoval Svědík.

Postupu se nedočkal ani Liberec, jenž se letos probojoval až do základního kola Evropské ligy. Nutno ale podotknout, že v zápase Poháru České pošty nechal kouč Šilhavý odpočívat výrazné opory týmu: kapitána Kováče, Keliče, Kušníra. Ve standardní hrací době tak vybojoval na Žižkově pouze remízu, nezachránily ho ani penaltové kopy, ve kterých měla navrch Vitkorie Žižkov. Favorizovaní Severočeši tak v poháru překvapivě vypadli.

Pro fanoušky Liberce je to za poslední týden už druhé překvapení podobného rázu. O víkendu totiž Slovan, taktéž v postavení favorita, prohrál s Baníkem Ostrava potupně 3:0. Další ligové týmy dnes uspěly, byť Dukla Praha musela zachraňovat postup v Třinci až v penaltovém rozstřelu.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:

Domažlice - Karviná 3:1 (1:0), Chrudim - Olomouc 0:2 (0:2), Roudnice nad Labem - Brno 0:4 (0:1), Hradec Králové - Jablonec 0:1 (0:1), Ústí nad Labem - Ostrava 2:0 (2:0), Hlučín - Mladá Boleslav 1:5 (0:3), Pardubice - Slovácko 1:2 (1:0), Převýšov - Znojmo 1:4 (0:1), Žižkov - Liberec 2:2 (2:1), na pen. 5:4, Třinec - Dukla 1:1 (0:0), na pen. 6:7, Vlašim - Varnsdorf 2:2 (0:1), na pen. 3:5.

Související