Stav utkání La Ligy mezi Realem Madrid a Elche byl v devadesáté minutě nerozhodný. Rozhodčí Cesar Muniz Fernandez, jenž zápas soudcoval, nastavil ještě tři minuty, aby dal týmům šanci výsledek zvrátit na svou stranu. V 94. minutě ale kvůli zákroku na Pepeho odpískal penaltu, kterou Cristiano Ronaldo s přehledem proměnil, a zajistil tak svému týmu vítězství 2:1.

To se hráčům Elche nelíbilo. Na rozhodčího se rozzuřili, a nutno podotknout, že jejich argumenty byly pádné. Televizní záznamy totiž ukazují, že Pepe a Sanchez, jenž byl z faulu obviněn, spolu zápasí a vzápětí oba padají k zemi. Těžko tedy přisuzovat vinu právě Sanchezovi. Penaltu navíc rozhodčí odpískal až poté, co avizované tři minuty nastavení uběhly. Nevoli dávali rozhodčímu najevo už na hřišti, až museli přiběhnout trenéři a manžeři a soudce od neblahého osudu uchránit.