Poprvé v historii ponese stadion Realu Madrid jméno sponzora. Snaží se o to klubové vedení, které chce tímto způsobem získat potřebné peníze na plánovanou rekonstrukci slavné areny. Stadion Santiaga Bernabéua je jedním ze symbolů klubu a svoje jméno nese po někdejším útočníkovi a úspěšném prezidentovi klubu.

"Pracujeme na tom, abychom našli sponzora. Nejlepší by bylo, kdyby mohl mít stadion jméno, které bychom mohli připojit k tomu stávajícímu," řekl prezident Realu Florentino Pérez španělské sportovní stanici Punto Pelota. Naznačil tím, že tradičního jména se klub nebude chtít vzdát úplně.

Za hlavního kandidáta na koupi práv na šestašedesát let starý stadion je považována letecká společnost Emirates, jejíž jméno nosí Real i na dresu. Za to platí aerolinky ze Spojených arabských emirátů 40 milionů eur ročně, umístění v názvu stadionu by je podle tisku mohlo přijít ještě o 10 milionů eur dráž. Název Emirates už nese stadion londýnského Arsenalu.

Letos v říjnu otevřela společnost Emirates na stadionu vlastní VIP salonek, vymodelovaný jako vnitřní prostor Boeingu 777, který aerolinka provozuje na trase Madrid - Dubaj. Salonek pojme přes dvě stě hostů a nabízí pohodlí, občerstvení i obří plazmové obrazovky. "Je to další důležitý milník v našem partnerství s Realem Madrid," prohlásil při otevření luxusního prostoru Suárez De Góngora, zástupce Emirates pro Španělsko.

Návrhy na přestavbu stadionu Realu MadridVarianty modernizovaného stadionu Santiago Bernabéu

Suárez De Góngora
Suárez De Góngora
Suárez De Góngora
Suárez De Góngora
Suárez De Góngora

Podle klubového prezidenta Péreze by do konce října mohlo padnout rozhodnutí o tom, který ze čtyř návrhů nové podoby stadionu dostane přednost. Se stavbou by se mohlo začít příští rok v létě a kapacita by se ze současných 85.454 míst mohla zvýšit k 90 tisícům. Stadion má projít výraznou modernizací, na první pohled bude vidět nový vnější plášť, připomínající mnichovskou Allianz Arenu.

Související