Šestibodový náskok na mistrovskou Viktorii Plzeň drží po 11. ligovém kole fotbalisté pražské Sparty. Pražskou Duklu porazili přesvědčivě 3:0 a v čele tabulky odskočili Plzni, která v sobotu jen remizovala se Slavií. Sparta zaznamenala šestou výhru v nejvyšší soutěži za sebou a potvrdila stoprocentní bilanci z domácího hřiště v sezoně.

Překvapení se zrodilo v pondělní dohrávce. Dosud mizerně hrající Zbrojovka Brno si vyšlápla na hosty z Teplic, kteří naopak v letošním ročníku předvádějí skvělé výkony a spolehlivě sbírají body. V Brně ale podlehli 2:3 a propásli tak šanci k posunu na druhé místo před Plzeň.

Brněnská paráda proti Teplicím

V městě pod Špilberkem padly všechny góly až ve druhém poločase - v premiéře v brněnském dresu se trefil Košťál, dvoubrankové vedení pak zajistili domácím Hyčka a Pašek. Oba góly Teplic vstřelil neudržitelný Litsingi, který ale ve finále pouze snižoval na konečných 2:3 z pohledu Teplic. Zbrojovka ukončila po deseti letech sérii domácích nezdarů ve vzájemných duelech, na třináctém místě má nyní dvoubodový náskok na sestupové pozice.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 3:2 (0:0)

Branky: 50. Košťál, 68. Hyčka, 75. Pašek - 58. a 90.+2 Litsingi. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Janotka, Hyčka - Ljevakovič, Vachoušek, Matula. Diváci: 3612.

Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Hyčka - Skalák (87. Husár), Lutonský (46. Markovič) - Pašek (88. Kroupa). Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar (18. Slavík) - Matula, Klein, Kaufman, Hošek - Ljevakovič, Nivaldo (75. Salami) - Litsingi, Jindráček (71. Táborský), Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

Třítýdenní ligová pauza Spartu nijak nerozhodila a soupeř z Julisky si mohl jen nechat zdát o tom, že na Letné natáhne svoji šestizápasovou šňůru neporazitelnosti. Domácí drželi Duklu pořád pod tlakem, vycházel jim vysoko postavený presink, z nějž rychle získávali většinu míčů.

První gól domácích vyprodukoval záložník Dočkal. Blýskl se narážečkou s Hušbauerem a skvělým průnikem v pokutovém území, který zakončil přesnou střelou. Osud zápasu byl zpečetěn těsně po poločase. Hušbauer s pomocí teče bránícího hráče vstřelil svůj sedmý letošní gól. Dočkalův centr z pravé strany pak propadl ke Krejčímu, který se trefil i v posledním domácím duelu proti Slovácku.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 31. Dočkal, 50. Hušbauer, 57. Krejčí. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský. ŽK: Kadeřábek, Lafata, Dočkal - Vrzal, Mareš. Diváci: 7792.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (83. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář). Trenér: Lavička.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Néstor (54. Pázler), Malý, Hanousek, Gedeon, Mareš (66. Kalouda) - Pospěch (82. Marek). Trenér: Kozel.

Plzeň ztratila body se Slavií

Fotbalisté Plzně remizovali v 11. kole první ligy s pražskou Slavií 1:1. Plzeň se chtěla pozitivně naladit na středeční duel Ligy mistrů s Bayernem, ale proti Slavii se nebyla schopna dostat do tempa. Slavia měla větší šance a od 30. minuty vedla po Juharově trefě. Domácí se probrali až ve druhé půli a po hodině vyrovnal Rajtoral. Obrat mohl dokonat v 89. minutě Horváth, jenže neproměnil penaltu.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 60. Rajtoral - 30. Juhar. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Peřina. ŽK: Horváth, Bakoš, Petržela - Neves. Diváci: 10.834.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Řezník - Hořava, Horváth - Ďuriš (68. Kovařík), Pospíšil (46. Petržela), Kolář - Bakoš (83. Wágner). Trenér: Vrba.

Slavia: Rakovan - Dostál, Dobrotka, Škoda, Neves - Zmrhal (87. Škutka), Petrák - Prošek (68. Štěpán), Lička, Nitrianský (79. Koreš) - Juhar. Trenér: Koubek.

Jablonec remizoval s Boleslaví

Jablonec se v pátečním podvečeru chtěl vytáhnout na Mladou Boleslav a dostihnout ji bodově v tabulce. V repríze květnového finále Poháru České pošty vedl od jedenácté minuty po Vaňkově trefě, z poslední akce zápasu ale srovnal ve druhé minutě nastavení Ščuk.

Severočeši neporazili v nejvyšší soutěži Boleslav popáté za sebou a doma poztráceli už devět bodů. V tabulce zůstali Jablonečtí tři body za dnešním soupeřem. Hořkou příchuť měl závěr i pro brankáře Michala Špita, jemuž těsně unikla stá nula v nejvyšších soutěžích znamenající vstup do Klubu ligových brankářů.

Jablonec, který doma poztrácel už hodně bodů, začal utkání lépe. V 11. minutě se po Třešňákově přihrávce prosadil Ondřej Vaněk přesnou střelou k tyči a oslavil třetí gól v sezoně. Boleslav se snažila o zvrat, ve finální fázi byla ale jalová. Když už se zdálo, že Severočeši tři body udrží, udeřili hosté z poslední akce. V nastaveném čase zakončil rychlou akci hostů střelou pod břevno Ščuk.

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 11. Vaněk - 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi - Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.

Jablonec: Špit - Zoubele, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk - Třešňák (70. Hubník). Trenér: Skuhravý.

M. Boleslav: Diviš - Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta - Nešpor. Trenér: Minář.

Příbram zdolala Olomouc

Fotbalisté Příbrami v 11. kole první ligy zvítězili doma nad Olomoucí 3:2. Nový trenér Petr Čuhel tak začal v novém angažmá vítězně a ukončil se Středočechy nepříjemnou sérii pěti zápasů bez vítězství. Sigma přitom vedla už 0:2, ale domácí ve druhé půli skóre otočili i díky dvěma gólům stopera Zápotočného.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)

Branky: 58. z pen. a 70. Zápotočný, 68. Abraham - 45. Varadi, 55. Doležal. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Kříž. ŽK: Švancara (Příbram). Diváci: 2116.

Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal - Mareš, T. Pilík (78. Pleško), Danoski (58. Švancara) - Řezníček. Trenér: Čuhel.

Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Karaš, Houska (77. Lietava) - Varadi, Ordoš (73. Wijlaars), Navrátil (81. Falta) - Doležal. Trenér: Kotůlek.

Jihlava s Bohemians bez branek

Fotbalisté Jihlavy v 11. kole první ligy remizovali 0:0 s Bohemians 1905 a na šestý pokus získali první venkovní bod v sezoně. Pražský nováček měl sice v Ďolíčku převahu, ale trápil se s výborným brankářem Jaromírem Blažkem i vlastní koncovkou. Vysočina prodloužila sérii bez ligové výhry na čtyři duely, "Klokani" nezvítězili potřetí za sebou.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 0:0

Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch. ŽK: Kalina - Krejčí, Jungr, Masopust. Diváci: 4024.

Bohemians: Berkovec - Kalina, Šmíd, J. Štochl, Kolář - Moravec, Nerad, Jindřišek, Bartek (83. Ndiaye) - Hora - M. Štochl (77. Budínský). Trenér: Weber.

Jihlava: Blažek - Mikula (83. Tlustý), Krejčí, Šourek, Vaculík (46. Koloušek) - Marek, Jánoš (74. Karlík) - Masopust, Jungr, Kosak - Harba. Trenér: Komňacký.

Baník doma remizoval se Znojmem

Až gól Davora Kukece v poslední minutě zachránil fotbalistům Ostravy v 11. kole nejvyšší soutěže remízu 1:1 se Znojmem. Nováček měl po gólu Josefa Hnaníčka na dosah historicky první ligové vítězství venku, ale v závěru inkasoval po rohovém kopu a skrumáži ve vápně. Baník tak protáhl svou minisérii bez prohry na tři utkání.

Baník Ostrava - 1. SC Znojmo 1:1 (0:1)

Branky: 90. Kukec - 37. Hnaníček. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Filípek. ŽK: Baránek, Droppa - Cihlář, Vašíček, Hnaníček. Diváci: 5102.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup - Fantiš, Droppa, Hable (24. Foltyn), Engelmann - Kraut (65. Kukec), Rolinc (46. Lukeš). Trenér: Svědík.

Znojmo: Hrubý - Mudra, Hnaníček, Hudec, Cihlář - Helísek (90. Reljič), Nepožitek, Lacko (70. Hrošovský), Crnkič (88. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Slovácko přestřílelo Liberec

Fotbalisté Slovácka porazili v 11. kole první ligy Slovan Liberec 4:2, když svému soupeři hned po změně stran dali tři branky. Dvě z nich zaznamenal Libor Došek, který si na své konto připsal sto ligových branek a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. Po deseti letech ukončilo Slovácko i nelichotivou sérii výsledků vzájemných duelů, kdy v patnácti utkáních nad Libercem nezvítězilo. Liberec se probral až za stavu 0:4, což na zvrat nestačilo.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 4:2 (1:0)

Branky: 47. a 57. Došek, 34. Valenta, 49, Kerbr - 62. Rybalka, 71. Hušek. Rozhodčí: Jech - Urban, J. Paták. ŽK: Valenta, Biolek, Reinberk - Sackey. Diváci: 4076.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Daníček - Biolek (84. Ondřejka), Valenta (88. Trávník), Petr (78. R. Mezlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Liberec: Kovář - Coufal (71. Kušnír), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (46. Hušek) - Šural, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev (59. Delarge) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.