Fotbalisté pražské Sparty s vypětím všech sil uhájili neporazitelnost v sezoně, když v duelu 12. ligového kola v Liberci remizovali 1:1. Slovan byl blízko tomu, aby jako první tým Pražanům uštědřil první prohru, když vedl od 58. minuty brankou Jiřího Fleišmana. Spartě zachránil alespoň bod útočník David Lafata tři minuty před koncem. Sparta vede ligu o šest bodů před Teplicemi, Liberec je čtvrtý. Sparta teprve podruhé v sezoně ztratila body za remízu.

Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 58. Fleišman - 87. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Blažej. ŽK: Šural, Kušnír, Hušek - Vácha. Diváci: 9000.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek - Šural (74. Kolár), Pavelka, Rybalka, Delarge (78. Kalitvincev) - Rabušic (90. Pimpara). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Švejdík, Costa - Vácha - Dočkal, Matějovský (78. Konaté), Hušbauer (65. Bednář), Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Plzeň nedala penaltu a přišla v Teplicích o druhé místo

Fotbalisté Teplic porazili ve šlágru 12. kola první ligy Plzeň 1:0 a vystřídali ji na druhém místě tabulky. O výhře Severočechů rozhodl v 73. minutě hlavičkou Kapverďan Nivaldo, předtím neproměnil hostující Bakoš penaltu. Teplice vyhrály i šestý domácí zápas v sezoně a připravily mistrovi první ligovou prohru po dvanácti utkáních. Viktoria ztratila body ve čtvrtém z posledních pěti kol a vedoucí Sparta jí v případě pondělního triumfu v Liberci může odskočit už na devět bodů.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 73. Nivaldo. Rozhodčí: Jech - Urban, Pilný. ŽK: Salami, Mahmutovič, Klein (všichni Teplice). Diváci:16.180.

Teplice: Slavík - Matula, Hošek, Klein, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (78. Táborský), Nivaldo - Salami, Mahmutovič (90. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (85. Wágner), Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Rajtoral, Kolář, Kovařík (76. Ďuriš) - Bakoš (76. Tecl). Trenér: Vrba.

Diváci v Boleslavi viděli sedm gólů

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 12. kole první ligy otočili domácí utkání s Brnem a nakonec vyhráli vysoko 5:2. Středočeši po dvou zápasech bez výhry opět naplno bodovali a posunuli se na čtvrté místo o skóre před Liberec, který však má k dobru pondělní dohrávku s vedoucí Spartou. O sedm branek se postaralo sedm různých střelců.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 5:2 (3:1)

Branky: 24. Štajner, 27. Štohanzl, 29. Chramosta, 50. Ščuk, 67. Nešpor - 7. Buchta, 54. Skalák. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, J. Paták. ŽK: Skalák (Brno). Diváci: 3417.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Smejkal, Johana, Kúdela - Jarolím, Ščuk - Štajner (73. Štípek), Chramosta, Štohanzl (63. Zahustel) - Nešpor (77. Šultes). Trenér: Minář.

Brno: Hladký - Janotka, Pernica, Buchta, Hyčka - Fischer, Zavadil - Skalák, Přerovský, Husár (54. Lutonský) - Pašek (75. Markovič). Trenér: Kotal.

Koubek má ve Slavii první výhru

Vršovické derby s Bohemians 1905 přineslo v Edenu radost domácí Slavii a vůbec první výhru pod novým trenérem Miroslavem Koubkem. Předehrávku 12. kola rozhodl gólem v samém závěru prvního poločasu Martin Juhar, který tak navázal na trefu z minulého kola v Plzni. Díky vítězství se slávisté posunuli výš ze sestupových příček.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45. Juhar. Rozhodčí: M. Paták - Jiřík, Hrabovský. ŽK: Juhar (Slavia). Diváci: 7842.

Slavia: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka, Neves - Petrák (86. Zmrhal), Gecov - Prošek (54. Mičola), Lička (75. Kisel), Nitrianský - Juhar. Trenér: Koubek.

Bohemians: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec (76. Kolář), Jindřišek, Nerad, Rada (46. M. Štochl), Bartek (60. Ndiaye) - Hora. Trenér: Weber.

Jihlava zaskočila Jablonec

Fotbalisté Jihlavy odmítli pád na dno tabulky a po výhře 3:2 nad Jabloncem nadále drží náskok jednoho bodu na poslední Znojmo. Hrdinou se stal útočník Haris Harba, který se podílel na všech třech brankách Vysočiny. Za Jablonec se trefili Hubník s Kopicem. Jihlava čekala na výhru pět zápasů.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 3:2 (1:0)

Branky: 65. a 80. Harba, 35. Masopust - 54. Hubník, 83. Kopic. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Moláček. ŽK: Kliment - Beneš, Kubista, Rossi. Diváci: 2740.

Jihlava: Blažek - Tlustý, Krejčí, Šourek, T. Marek - Masopust (89. Teplý), Jánoš (81. Karlík), Jungr, Koloušek, Vaculík (45. Kliment) - Harba. Trenér: Komňacký.

Jablonec: Špit - Rossi, Beneš, Kubista (72. Třešňák), Novák - Kopic, Piták (82. Vukadinovič), Loučka, Čížek (88. Vošahlík), Vaněk - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Znojmo dalo Příbrami tři branky

Fotbalisté Znojma porazili v domácím azylu v Brně Příbram 3:0. V posledních třech utkáních tak získali sedm bodů a dostali se ze dna tabulky před Jihlavu, která však má zápas k dobru. Dva góly Znojma vstřelil Okleštěk a jeden přidal Vašíček. Příbramský Zápotočný neproměnil za stavu 1:0 penaltu.

1. SC Znojmo - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 9. a 55. Okleštěk, 4. Vašíček. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Machálek. ŽK: Hudec, Jonov - Mareš, Divíšek. Diváci: 654.

Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (87. Reljič), Nepožitek, Lacko (65. Hrošovský), Crnkič (80. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal (61. Mašán) - Mareš, T. Pilík (50. Danoski), Řezníček (74. Stratil) - Švancara. Trenér: Čuhel.

V Olomouci se remizovalo

Fotbalisté Slovácka vybojovali ve 12. kole první ligy remízu 2:2 na hřišti Sigmy Olomouc a bodovali v pátém z posledních šesti utkání. Dokonce sahali po třech bodech, když na Houskův přímý kop odpověděl dvěma rychlými góly Kerbr. Olomouci zachránil alespoň remízu Ordoš.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)

Branky: 11. Houska, 55. Ordoš - 30. a 32. Kerbr. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kotík. ŽK: Navrátil - Reinberk, Biolek, Došek, Havlík, Valenta. Diváci: 4168.

Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Šindelář - Varadi (46. Schulmeister), Ordoš, Houska (90. Falta), Navrátil - Doležal (78. Lietava). Trenér: Kotůlek.

Slovácko: Melichárek - Reinberk (75. R. Mezlík), Rada, Košút, Šimko - Biolek, Valenta, Daníček, Petr (71. Havlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Bohatýrských 1:0 na Dukle

V úvodu byl aktivnější Baník, který po deseti minutách poprvé vystřelil na branku, Krautův tvrdý pokus ale Rada vyrazil. Domácí pak převzali iniciativu, byli častěji u míče, ale směrem dopředu nic zásadního nevymysleli. Ostravští dobře bránili a gólman Pavlenka byl v prvním poločase prakticky bez práce.

Vysvobození pro Duklu přišlo v 59. minutě. Ostravský Baránek v pokutovém území fauloval Pospěcha a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Malý. Nejtěsnější vedení mohl v 78. minutě minutě pojistit Pospěch, který však zblízka napálil jen brankáře Pavlenku. Ostrava tak venku v lize nevyhrála dvanácté utkání v řadě, její série trvá už od loňského listopadu.

Dukla Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 59. Malý z pen. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Romera, Pospěch, Néstor - Sukup, Baránek, Hable, Zawada. Diváci: 2745.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Matěj Hanousek - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Pázler (51. Néstor), Pospěch (89. Marek), Mareš (82. Vrzal). Trenér: Kozel.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup (68. Stronati) - Hable - Holzer, Foltýn (80. Lukeš), Kraut (71. Kukec), Milosavljev - Fantiš. Trenér: Bernady.

1. Sparta 12 10 2 0 31:7 32
2. Teplice 12 8 2 2 33:13 26
3. Plzeň 12 7 4 1 24:9 25
4. Liberec 12 7 2 3 14:15 23
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 12 4 5 3 14:11 17