Vysvobození, nebo jen další zastávka na trnité cestě fotbalové Slavie? Okolo klubu z pražského Edenu vábně poletují peníze ruského investora, který chce ve Slavii získat padesátiprocentní podíl. Vršovický klub už kontakt s ruskou stranou potvrdil, trenér Miroslav Koubek se sešel s Igorem Kornějevem, který by se po vlastnické změně měl starat o sportovní úsek klubu.

"Ano, mluvili jsme spolu. Je to sympaťák, moloděc," cituje server aktualne.cz slávistického kouče. O možnosti vstupu ruského investora do vršovického celku jako první informoval deník Sport. Jasno by mohlo být už do Vánoc.

Slávistický majitel Aleš Řebíček podle něj uvažuje o prodeji poloviny akcií kvůli značným nákladům, které převažují nad zisky. Pražský klub na svých internetových stránkách informoval, že za sezonu 2012/13 hospodařil se ztrátou více než 137 milionů korun. Slavia svolala na 19. prosince řádnou valnou hromadu, kde bude mimo jiné řešit své hospodaření.

Řebíček si prý od chystané transakce slibuje, že ruský investor pokryje část nákladů a mohl by pomoci s posílením kádru. "Vnímám tu určitý pohyb, který směřuje k tomu, že to Slavii po sportovní stránce přinese pomoc. Že se její kádr posílí. Není špatný, potřebujeme ho vylepšit na dvou třech pozicích. Doufám v to. Co se případně bude dít na bázi vlastnické struktury, do toho mi nepřísluší nijak nahlížet," uvedl Koubek.

Nová vlastnická struktura ve Slavii by znamenala zřejmě i změnu ve sportovním vedení. O sportovní úsek by se mohl starat zástupce ruské strany Kornějev, který na podobné pozici pracoval v Zenitu Petrohrad a během aktivní kariéry se objevil i ve slavné Barceloně, spolu s Karolem Kiselem. Současný kapitán podle spekulací nejspíš po podzimní části sezony ukončí kariéru a stane se funkcionářem.

Slavii patří před závěrečnými dvěma podzimními zápasy v ligové tabulce 13. místo s náskokem jediného bodu na sestupové pásmo. Klub, který v roce 2009 získal mistrovský titul a jehož fanoušci čekali zářivou budoucnost, se dostal do problémů hned v následujícím roce a od té doby trvale balancuje nad pádem do finanční propasti.

Související