Na otázku, která ze světových hvězd získá Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa, má francouzský záložník Franck Ribéry snadnou odpověď. Opora Bayernu Mnichov pevně věří ve své vlastní vítězství. Třicetiletý hráč letos vyhrál Ligu mistrů, německou ligu i pohár a v srpnu již byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Evropy v anketě UEFA.

"Nemám obavy, věřím si. Udělal jsem pro to všechno. Když se podíváte na moje výkony za celý rok, rozhodoval jsem zápasy. Třeba jsem nedal v každém utkání gól, ale zatápěl jsem obranám," řekl Ribéry v rozhovoru pro deník Le Monde.

"Za celý rok jsem ani jednou nepropadl. Dařilo se mi celou dobu s reprezentací i v klubu. S Bayernem jsme se zapsali do historie," uvedl. S Francií v nedávné baráži Ribéry vybojoval postup na mistrovství světa.

Rodáku ze severofrancouzského Boulogne-sur-Mer, kde s vrcholovým fotbalem začínal, fandí příznivci Bayernu už od roku 2007, kdy do bavorské metropole přestoupil z Olympiku Marseille. Už tehdy patřil do kádru francouzského národního mužstva, za které celkem nastřádal 80 zápasů a 16 gólů.

Konkurence dalšího adepta na Zlatý míč FIFA Cristiana Ronalda, který ocenění získal už v roce 2008, se nebojí. "Dává góly, ale já taky. On jich dává určitě víc, ale hrajeme každý něco jiného," řekl francouzský hráč.

FIFA oznámí užší tříčlennou nominaci 9. prosince. Vítěz hlasování novinářů, reprezentačních trenérů a kapitánů bude vyhlášen 13. ledna. Francouzský křídelní hráč, který po konverzi k islámu přijal jméno Bilal Yusuf Mohammed, každopádně věří, že konečným vítězem bude právě on.