Jako vydřené vítězství hodnotí britský tisk středeční výhru fotbalistů Manchesteru City 4:2 nad Viktorií Plzeň v Lize mistrů. Všímá si především návratu Joea Harta do branky City a toho, že ho Plzeň prověřila víc, než se před zápasem čekalo. Zápas prý ukázal, že současná ofenziva City je výrazně lepší než defenziva.

"Vydřené vítězství," napsal The Telegraph. "Útok City má stále lepší formu než obrana," dodává s odkazem na to, že Citizens v této sezoně doma bodují především proto, že soupeře přestřílejí.

V podobném duchu zhodnotila utkání také BBC. "Manchester prožíval chvíle strachu. Znovu však hráči City potvrdili schopnost dávat góly, když v 10 domácích zápasech dali už 41 branek," uvedla na svém webu.

Domácí hráči nakonec podle médií vybojovali lepší výsledek, než si podle průběhu zápasu zasloužili. "Gól Džeka v závěru dal Manchesteru větší výhru, než si zasloužil," napsal deník Independent. "Pozdní góly Negreda a Džeka zažehnaly rozpaky," konstatoval Daily Mirror.

Naopak hráči Plzně si vysloužili pochvalu. "Plzeň přijela s vědomím, že poslední tři týmy dostaly na Etihad Stadium dohromady 18 gólů. To možná chtělo na kuráž něco ostřejšího než jen pivo, kterým je Plzeň vyhlášená. Utkání však český celek zvládl velmi dobře," uvedl Independent. "Plzeň vůbec nehrála jako tým, který by byl dopředu odsouzen k porážce. Když Hořava srovnal na 1:1, bylo to naprosto zasloužené," pokračoval britský deník.

Celkově si však ostrovní tisk všímal hlavně toho, že v brance City se po pětizápasové pauze zaviněné několika chybami znovu objevil reprezentační gólman Hart. "Pro Harta to byl důležitý zápas, protože kdyby znovu chyboval, mohl by na lavičce zůstat dlouho. Zvládl to však velmi dobře, přestože ho Plzeň prověřila víc, než kdokoli čekal," mínil Independent.

Také podle Daily Mail se očekávalo, že Hart nebude mít příliš šancí ukázat kvality. "Bylo otázkou, zda se bude moci Hart předvést, když nastoupí právě proti Plzni. A ukázalo se, že ano. Plzeň ho důkladně prověřila."

Všechna média se shodují, že Hart neměl šanci zabránit inkasovaným gólům, naopak dostal pochvalu za zákrok proti střele Daniela Koláře. "Ukázalo se, že problémy v obraně Manchesteru se netýkají toho, kdo právě stojí v brance, ale celého týmu," dodal Telegraph.

Manchester sice poprvé ve své historii vybojoval postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, zápas s Plzní však prý ukázal, že se City musí výrazně zlepšit, pokud chce pomýšlet na větší úspěch. "Manchester má v pohárech stále na čem pracovat. Obrana má daleko k hvězdné kvalitě. Plzni dovolila dvakrát se vrátit do zápasu. V dalších zápasech budou hráči City čelit kvalitnějším soupeřům než Plzeň a s takovou obranou by mohli mít problémy," napsal deník Metro.

Související