Fotbalisté pražské Slavie získali další posilu do ofenzivy, do Edenu se po pěti letech vrací člen širšího kádru reprezentace Tomáš Necid. Čtyřiadvacetiletý útočník bude ve vršovickém celku zdarma hostovat do konce sezony z CSKA Moskva, jemuž patří. Smlouva ještě není podepsaná, oba kluby jsou ale na podmínkách domluveny. Slavia o tom informovala na dnešní tiskové konferenci.

"Vše je domluveno, jde jen o to dotáhnout dokumenty, protože v Rusku jsou Vánoce. Jinak bychom to už dnes měli hotové. Hostování je domluvené zdarma," řekl nový sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

"Všechny administrativní úkony nejsou dokonány. Ale veškeré dohody jsou učiněny tak, aby písemné podklady byly dovršeny v následujících dnech, nejpozději týdnech, každopádně do 25. ledna," dodal generální ředitel Jaromír Šeterle.

Necid si ve Slavii zahraje po více než pěti letech. "Pocity jsou vynikající. Vracím se domů, těším se na fanoušky a že budu hrát konečně fotbal po dlouhé době. Jsem rád, že jsem tady," uvedl Necid, který se už dnes zapojil do přípravy s týmem.

Čtyřiadvacetiletý útočník na začátku roku 2009 odešel do Ruska, slibně rozjetou kariéru mu ale poté zbrzdila dvě vážná zranění kolena. CSKA Moskva ho v červenci poslal rozehrát na roční hostování do PAOK Soluň, kde však Necid nedostal příliš prostoru. Na podzim zasáhl do devatenácti soutěžních duelů, z toho ale jen třikrát jako člen základní sestavy.

"Už ke konci podzimu jsme věděli, že Tomáš musí opustit PAOK. Měl tam sice hostování na rok, ale měl opci, když neodehraje určitý počet zápasů, může si ho CSKA stáhnout. Byly i jiné nabídky z Nizozemska, Belgie. Anderlecht Brusel měl podmínku, aby to bylo s opcí, což CSKA odmítl. Pro Tomáše byla Slavie varianta číslo jedna," řekl hráčův agent Jiří Müller.

Slávistický odchovanec Necid se podílel na dvou mistrovských titulech Pražanů v sezonách 2007/08 a 2008/09. V červenobílém dresu strávil v obou ročnících vždy podzim, jarní část odehrál nejprve v Jablonci a o rok později už v CSKA.

Necid se stane třetí zimní posilou Slavie. Pražský celek, který na podzim vstřelil v lize jen dvanáct branek, nejméně z celé soutěže, už dříve získal z Jablonce další dva ofenzivní hráče Karla Pitáka a Jana Vošahlíka.

"Tomáš kraloval na prvních místech vyhlédnutých jmen v pozici útočník," řekl Šeterle. "Jsem moc šťastný, že se Tomáš stane posilou Slavie. Pro mě je to top útočník evropských kvalit, takže určitě jsme se velice posílili. Velice jsme o Tomáše stáli. Vím, že je Tomáše třeba zase nastartovat. Chceme, abychom my pomohli Tomášovi a on nám," dodal Kisel.

Necid má na kontě osmnáct branek z 45 ligových zápasů, v sezoně 2008/09 byl s jedenácti góly nejlepším střelcem ligového podzimu. V reprezentačním dresu si zatím připsal 26 startů, naposledy však už předloni v květnu.

Související