Barcelonský fotbalista Lionel Messi sklízí po celém světě chválu za to, že hned při návratu po dvouměsíčním zranění dal dva góly Getafe v utkání Španělského poháru, sám má však radost hlavně z toho, že už nemá problémy se zdravím. Po dlouhé době byl prý schopen hrát bez bolesti. Zároveň znovu prohlásil, že hodlá v Barceloně hrát až do konce kariéry.

Messi naposledy hrál 10. listopadu proti Betisu. Od té doby léčil natržený stehenní sval na levé noze. Ve středu proti Getafe naskočil až na závěrečnou půlhodinu a dvěma góly pojistil výhru 4:0. Svoji bilanci v kariéře za Barcelonu a Argentinu rozšířil na 366 branek.

"Více než góly mě ale těší, že jsem se cítil dobře fyzicky a mohl jsem hrát bez bolesti," řekl Messi klubové televizi. "Měl jsem hodně času a v tréninku jsem se cítil dobře, ale zápasová zátěž je něco úplně jiného. Proto jsem moc rád, že mohu hrát bez bolesti," dodal.

Pauzu kvůli zranění využil k tomu, aby si odpočinul také psychicky. "Strávil jsem hodně času v Argentině s rodinou a přáteli. Mohl jsem vypnout. Teď jsem naplno připravený a natěšený na další vzrušující rok. Toužím po dalších úspěších a chci být co nejvíce nápomocný spoluhráčům," uvedl Messi.

Čtyřnásobného držitele Zlatého míče FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa těší, že se během jeho zranění ukázalo, že Barcelona umí hrát i bez něj. "Sledoval jsem naše zápasy a kluci beze mě hráli fantasticky. Nikdo není nenahraditelný," konstatoval Messi.

Zároveň znovu odmítl spekulace, že uvažuje o přestupu do jiného klubu. "Moje představa je, že zůstanu a zakončím svou kariéru v Barceloně. Na tom se nic nezměnilo," řekl šestadvacetiletý útočník.

Messiho návrat udělal dojem i na trenéra Barcelony Gerarda Martina. "Messiho kariéra by se dala použít jako skvělý filmový scénář. Lidé si mysleli, že bude po zranění potřebovat čas, jemu ale stačí tři minuty na hřišti a je zpátky ve stejné formě, jakou měl předtím. Proto je tak dobrý," prohlásil Martino.

Chválu od něj ale sklidil i Cesc Fábregas. "Byl nejlepší na hřišti. To mi hodně ztěžuje situaci před zápasem s Atléticem Madrid, protože mám konečně zpátky všechny své útočníky a musím se rozhodnout, kdo bude hrát," dodal Martino.

Související