Po roce a půl se vrátil k trénování a hned v prvním zápase na lavičce druholigové Vlašimi si Vlastimil Petržela připsal cenné vítězství. Středočeský klub ve čtvrtek v přípravě na Strahově porazil fotbalisty Sparty 3:1 a na šedesátiletém kouči bylo vidět, že je ve svém živlu. Hráče Graffinu neustále burcoval, přestože je trochu nezvykle všechny okřikoval příjmením.

"Byla to paráda, protože mi to strašně chybělo. A když to ještě dopadlo tak, jak to dopadlo, tak jsem spokojený," řekl Petržela novinářům. "Ale bylo to těžké, protože chlapce neznám jménem. A jak dělají spoustu, spoustu chyb, tak na ně řvu příjmením," dodal.

Na práci ve Vlašimi se těší také proto, že v týmu jsou převážně mladí hráči. "S nimi se mi vždycky pracovalo dobře. Myslím, že další mladí ještě přijdou. Možná ještě talentovanější, protože potřebujeme rychlé hráče. Dneska pomalý fotbalista nemá šanci, musí být rakety," prohlásil.

Cíl pro jarní část má Petržela jasný. "Zachránit se. Ale myslím, že místní kluci mají výborný potenciál, jsou to bojovníci a kolem nich se to musí poskládat," poznamenal. "Nebude to lehké. Jsem s nimi tři čtyři tréninky a někteří tam umírali, až jsem se bál, jak to (zápas se Spartou) zvládnou," uvedl.

"Přece jen to nejsou chlapci z první ligy, kteří jsou fyzicky úplně někde jinde. To s nimi v jednom přípravném období nedoženu, tak je musím připravit takticky. Ale protože po dlouhé době začínám, tak mi to zase tak moc těžký nepřipadá," prohlásil.

Petržela v minulosti působil například ve Slavii, Spartě, Liberci nebo Petrohradu, se kterým postoupil do čtvrtfinále Poháru UEFA. Naposledy vedl Michalovce, kde předloni skončil a od té doby byl bez angažmá. "První rok byl dobrý, zvládl jsem spoustu práce doma a jsem pyšný, jak to tam máme udělané. Naučil jsem se snad všechno od šroubování po práci se železem," prozradil.

"Poslední půlrok už jsem ale doma manželce smrděl, protože jsem dělal úplně všechno. Chodil jsem za ní a zametal a vysával. Dokonce kvůli tomu připustila, že by se mnou šla i do zahraničí," uvedl Petržela.

"Když jsem skončil v Michalovcích, měl jsem nabídky ze zahraničí, ale všechno bylo hrozně daleko," vysvětlil, proč se nakonec dohodl s Vlašimí, která bojuje o záchranu ve druhé lize. Jako degradaci to však nebere. "Vůbec ne. Když mě nikdo z ligy neoslovil, tak jsem ve Vlašimi. Fotbal je jen jeden a já jsem rád, že můžu pracovat," uvedl.

Související