Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický zůstane v Arsenalu. Na páteční tiskové konferenci londýnského klubu, v němž má českému záložníkovi po sezoně skončit smlouva, to prohlásil trenér Arsene Wenger.

"Tomáš Rosický tady zůstane. Je to skvělý fotbalista, který má týmu co nabídnout," řekl francouzský kouč na setkání s britskými novináři před pondělním ligovým zápasem s Aston Villou, ve kterém bude Wengerův tým hájit první příčku v tabulce.

"Je to typický hráč pro Arsenal. Je pohyblivý, má techniku a hraje pro tým. Je to prostě fantastický hráč," dodal Wenger bez bližších detailů o Rosického nové smlouvě. Podle informací deníku Sport by mělo jít o dvouletý kontrakt.

Rosického manažer Pavel Paska uvedl, že dohoda zatím uzavřena nebyla. "Nic podepsaného není. Během nejbližších dnů, maximálně dvou týdnů nás čeká finální schůzka," řekl ČTK.

Třiatřicetiletý Rosický působí v Arsenalu od května 2006, kdy přišel z Borussie Dortmund, a v této sezoně patří k oporám londýnského klubu. Nedávno se spekulovalo, že pokud odehraje alespoň 25 utkání, bude jeho smlouva automaticky prodloužena, to však někdejší hráč pražské Sparty popřel.

Související