Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli podruhé v historii zimní Tipsport ligu. Pražský tým v dnešním finále v Berouně porazil Ostravu 2:0 a ovládl sedmnáctý ročník tradičního přípravného turnaje. "Klokani" navázali na triumf z roku 1998.

V souboji posledních dvou celků prvoligové tabulky měla první šanci Ostrava. Ve 14. minutě se k odraženému míči dostal De Azevedo, jehož tvrdou střelu doprostřed branky vytáhl gólman Berkovec.

Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět také Bohemians. Horovu střelu zblízka vyrazil brankář Šrom, míč za jeho záda poslal Bartek, ale rozhodčí gól neuznali pro ofsajd.

Záložník Pražanů si spravil chuť v 33. minutě, kdy po rohovém kopu nepokrytý na zadní tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou přidal druhý gól Rada, který přesnou křížnou střelou překonal Šroma.

V úvodu druhé půle tvrdě vystřelil Růžička, ale na ostravského brankáře nevyzrál. Po hodině mohl snížit Štěpán, z voleje však trefil jen tyč. Na opačné straně v závěru nastřelil brankovou konstrukci Litevec Kuklys.

V Praze se dopoledne v přípravném duelu utkaly poražené týmy z pátečního semifinále Dukla a Jihlava a jejich souboj skončil nerozhodně 2:2. Góly padly až po přestávce. Celek z Julisky vedl 2:0, ale za Vysočinu srovnal dvěma brankami bývalý hráč Dukly Přeučil.

Hrálo se také pět zápasů Tipsport ligy o umístění. V pražském Edenu prohrála Slavia s Libercem 0:1, o výhře účastníka jarních bojů Evropské ligy rozhodl v 50. minutě útočník Michael Rabušic, o kterého červenobílí marně usilovali. Slávista Lička v závěru neproměnil penaltu.

Liberec v zápase otestoval italského stopera Marca Miglioriniho a slovenského záložníka Juraje Hovančíka. Tým vedl asistent Jiří Chytrý, protože hlavní kouč Jaroslav Šilhavý vyrazil do Nizozemska sledovat soupeře v Evropské lize Alkmaar.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 2:0 (2:0)

Branky: 33. Bartek, 45. Rada.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - Jeremenko, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek - Klavík. Trenér: Weber.

Ostrava: Šrom - Zawada, Frydrych, Stronati, Sukup - Baránek - Štěpán, Greguš, De Azevedo, Holzer - Krmenčík. Trenér: Komňacký.