Premiéru v Bundeslize zvládl na jedničku český fotbalista Ondřej Petrák. Bývalý slávista pomohl Norimberku ukončit sedmnáctizápasovou sérii bez vítězství, navíc si pochvaloval, že při sobotní premiéře v německé soutěži nebyl ani nervózní. Na hřiště naskočil v 55. minutě místo zraněného stopera Pera Nilssona a nakonec přispěl k výhře 4:0 nad Hoffenheimem.

"Sice nebylo úplně vyprodáno, ale byla to nádhera. Ohromný hukot od první do poslední minuty. Fanoušci si s námi užívali, že jsme konečně vyhráli," řekl k premiéře Petrák na svém webu. "Také nálada v kabině byla parádní, všichni jsme měli radost, že ta rekordní černá série skončila," dodal.

Nervozitu nechal před nástupem v šatně. "Hned to ze mě na hřišti spadlo. Rozcvičovali jsme se už o přestávce, takže jsem byl v provozní teplotě, když na mě trenér ukázal, že půjdu hrát," prohlásil. "Navíc jsme v tu dobu už vedli 3:0, což mi samozřejmě premiéru ještě víc ulehčilo. A protože jsme udrželi čisté konto až do konce, snad jsem odvedl to, co se ode mě očekávalo," přidal.

Norimberk je v tabulce předposlední a od příček zajišťujících záchranu ho dělí tři body. "Důležitost vítězství nad Hoffenheimem se ukázala po utkání, kdy jsme se dozvěděli další výsledky týmů z konce tabulky, které také naplno bodovaly. Teď potřebujeme v neděli něco uhrát v Berlíně s Herthou," prohlásil Petrák, který je na dno tabulky v poslední době zvyklý ze Slavie.

Petrákův první trénink v Norimberku

Jednadvacetiletý fotbalista přišel do Norimberku začátkem ledna ze Slavie, kdy podepsal smlouvu do konce června 2017. Zatím však stále bydlí na hotelu. "V příštím týdnu bych se už měl stěhovat. Adam (Hloušek) a Tomáš (Pekhart) bydlí ve Fürthu, já jsem si vybral byt přímo v Norimberku, budu to z něj mít jen čtvrt hodiny do tréninkového centra," uvedl.

Související