Do jarních bojů o obhajobu mistrovského titulu půjde Viktoria Plzeň oslabena o Františka Rajtorala. Jeden z klíčových hráčů týmu odchází na půlroční hostování s opcí do bundesligového Hannoveru. Smlouvu by měl reprezentační obránce či krajní záložník podepsat ve čtvrtek po absolvování zdravotních testů.

Aktuálně desátý celek německé ligy projevil konkrétní zájem o Rajtorala teprve v úterý. "Jednalo se opravdu o bleskovou akci. O eminentním zájmu Hannoveru jsme se dozvěděli v úterý dopoledne, během několika hodin se celý transfer dotáhnul," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

František Rajtoral

Narozen: 12.3. 1986, Příbram
Výška a váha: 175 cm, 68 kg
Pozice: obránce, záložník
Kariéra: Příbram (2004-05), Baník Ostrava (2005-09), Plzeň (2009-14), Hannover (od 2014)
Reprezentace: 13 startů
Úspěchy: 2x mistr české ligy (2011, 2013), vítěz českého poháru (2010)

Sedmadvacetiletý Rajtoral se delší dobu netajil zájmem o zahraniční angažmá a od vedení klubu měl stejně jako Daniel Kolář příslib, že v případě zajímavé nabídky dostane svolení k odchodu. "Během necelých pěti let v Plzni odvedl v klubu fantastickou práci. Již druhou sezonu měl od nás příslib, že mu nebudeme v odchodu bránit. Nabídka Hannoveru splňovala veškerá požadovaná kritéria, samotný hráč projevil velký zájem o novou výzvu," uvedl Šádek.

Vedení Plzně věří, že má kvalitní náhradu v podobě Radima Řezníka či Romana Hubníka. "Celou situaci jsme pochopitelně probírali s trenérem Dušanem Uhrinem, který dal Františkovu odchodu zelenou. Pozici pravého obránce jsme schopni řešit z vlastních zdrojů," dodal Šádek.

Rajtoral za Plzeň odehrál 129 ligových zápasů a vstřelil 16 branek, získal s ní dva tituly a vybojoval dvakrát účast v Lize mistrů. Připouští, že odchod není snadným krokem. "Odchod do bundesligy je dalším krokem v kariéře, věřím, že se v náročné soutěži dokážu prosadit. Na druhou stranu je pravdou, že při současném postavení Plzně, profesionálních podmínkách v klubu a vynikajících fanoušcích se mi nebude odcházet lehce," řekl třináctinásobný reprezentant.

S oblíbeným Rajtoralem se loučí fandové na sociálních sítích

Odchovanec Příbrami, který prošel i Baníkem Ostrava, dnes narychlo vyklízel své místo v kabině a odpoledne se přesunul do Německa. "Již existuje verbální dohoda mezi kluby, dotáhnout by se měla zítra, stejně jako kontrakt hráče. V tradičním bundesligovém klubu by mohl František proměnit svůj fotbalový sen v realitu," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest Group.

Kromě Rajtorala opouští kádr Plzně také střední záložník Patrik Hrošovský, který se vrací na hostování do Znojma, kde už působil na podzim. Další změny vedení Viktorie nechystá.

"Na 99 procent je tímto kádr uzavřen. V týmu zůstávají ostatní navrátilci z hostování Marek Hanousek, David Štípek, Matěj Končal, Ondřej Chocholoušek i Mladen Veselinovič," dodal Šádek s tím, že v tomto složení mužstvo odletí na soustředění na Kypr.

Související