Přestože fotbalisté Chelsea v dohrávce anglické ligy ukončili dvacetizápasovou neporazitelnost Manchesteru City a po výhře 1:0 na Etihad Stadium bodově dotáhli soupeře na druhém místě tabulky, kouč José Mourinho zůstává ve vyhlídkách na zisk titulu opatrný. Za favorita momentálně považuje Arsenal, který vede Premier League o dva body, Chelsea podle něj pořád potřebuje růst.

"Jsme tým, který se vyvíjí, ale takovéhle výkony nám pomáhají hodně vyrůst. Tím nejlepším pro náš vývoj je hrát velké zápasy pod tlakem, soupeřit s lídry. Dnes jsme na lídry narazili a zaslouženě jsme vyhráli," pochvaloval si Mourinho po pondělním šlágru.

V něm Chelsea jako první v ligové sezoně dokázala na hřišti Manchesteru City bodovat a stala se zároveň prvním týmem od listopadu 2010, který v Premier League udržel na Etihad Stadium čisté konto. Manchester navíc porazila v obou duelech této ligové sezony.

"Vítězství proti takhle dobrému týmu je lepší než proti obyčejnému. Dvakrát jsme dokázali vyhrát nad nejlepším mužstvem. V prvním případě jsme vyhráli díky tomu, že byl brilantní Fernando Torres. Dnes proto, že jsme byli nejlepší," řekl Mourinho.

Pochválil celý tým včetně brankáře Petra Čecha, velkou zásluhu na vítězství prý měl ale i masér Billy McCulloch, který k týmu pronesl motivační řeč před zápasem. "Já jsem k hráčům naposledy mluvil v poledne, to myslím vážně. Billy byl fantastický. Křičel tím svým skotským přízvukem, takže jsem mu nerozuměl. Ale hráči tleskali, říkali, jdeme na to," líčil Mourinho, co se těsně před zápasem dělo v kabině.

Manchester City si na Chelsea vylámal zuby

I když Chelsea bodově dotáhla Manchester na druhém místě tabulky a na vedoucí Arsenal ztrácí jen dva body, Mourinho ji stále považuje za outsidera v boji o titul. "Jsou tu dva koně a jeden malý kůň, poník, který stále potřebuje mléko a musí se učit, jak skákat přes překážky. A příští sezonu ten koník může závodit," přirovnal Mourinho.

Nemyslí si, že by šance Chelsea na zisk titulu vzrostly. "Ztratili jsme doma body s West Bromwichem, s West Hamem, prohráli jsme na půdě Stoke, Newcastlu. Možná že Arsenal by si to zasloužil víc. Vedou ligu, jsou favoritem. My jsme za nimi, budeme hrát a uvidíme," dodal Mourinho.

Trenér Manchesteru Manuel Pellegrini tvrdil, že jeho svěřenci měli smůlu. "Myslím, že jsme si zasloužili nejméně remízu, ale neměli jsme dost štěstí, abychom na ni dosáhli," prohlásil chilský kouč.

Chelsea podle něj nahrálo do karet i to, že jeho tým postihla marodka. Chyběli Fernandinho, Agüero, Nasri a García. "Fernandinho je pro nás strašně důležitý hráč. Navíc nebyl úplně v pořádku ani Millner, to samé Negredo. To je pro takový tým jako Chelsea moc velká výhoda," řekl.

Přestože Manchester přišel o domácí ligovou neporazitelnost a před vlastními fanoušky utrpěl teprve druhou porážku za posledních 19 soutěžních zápasů, nebral Pellegrini ztrátu bodů nijak tragicky. "Pro Chelsea to byl rozhodující zápas, pro nás ne. Nyní jsme dva body za Arsenalem a ještě hrajeme o 42 bodů. Nikdo nepřemýšlí o rekordech, jen o tom, abychom vyhrávali," podotkl Pellegrini.

Související