Zkusíme zaplatit a třeba se tak vyhneme soudu, řekli si funkcionáři FC Barcelony a španělskému finančnímu úřadu uhradili dluh, který podle žalobců udělali při přestupu brazilského útočníka Neymara. Klub odvedl 13,5 milionu eur (zhruba 369 milionů korun), ale dál trvá na tom, že při letním nákupu ofenzivní hvězdy postupoval podle zákona.

Původně se hovořilo o tom, že Barcelona finančnímu úřadu zaplatí 9,1 milionu eur, nakonec ale pro jistotu zaplatila víc. "Kvůli možným různým interpretacím při stanovení daňové povinnosti FC Barcelona zaplatila 13,55 milionu eur. Přesto zůstáváme přesvědčeni, že náš původní odvod odpovídal daňové povinnosti," uvedl klub v prohlášení.

Nesrovnalostmi kolem Neymarova loňského příchodu ze Santosu se začal minulý týden zabývat soud, který bohatou Barcelonu obvinil z daňového úniku. Celkem prý klub nepřiznal úřadům platby ve výši 38 milionů eur, které se snažil zamaskovat rozpoložkováním do několik smluv.

List La Vanguardia tvrdí, že se Barcelona chce dodatečným zaplacením dlužné částky především vyhnout vysokému úroku z prodlení, který by ji v případě uznání viny čekal.

Barcelona původně tvrdila, že za Neymara zaplatila 57,1 milionu eur. Když se kvůli nesrovnalostem v celé transakci udělalo v Barceloně dusno, rezignoval klubový prezident Sandro Rosell. Vyšlo totiž najevo, že Brazilec stál celkem 86,2 milionu. Agentura AP uvádí, že podle dnes zaplacené částky se cena pohybovala zřejmě okolo 100 milionů eur.

Související