Nástupci legendárního kouče Alexe Fergusona se v jeho první sezoně na lavičce Manchesteru United hrubě nedaří. V Premier League je tým Davida Moyese až na sedmém místě tabulky a na pokraji vyřazení z Ligy mistrů.

"Když se vyhrává, tak je snadné podporovat svůj tým, mnohem těžší je to ve chvílích, kdy věci tak dobře nevycházejí. Podpora, kterou ukazujete, je velkolepá," napsal Moyes v otevřeném dopise fanouškům. "Při venkovních zápasech zůstávají naši fanoušci nejlepší v zemi, zatímco na stadionu Old Trafford je jejich neochvějná víra zřejmá a nesmírně vítaná," doplnil padesátiletý skotský kouč.

Manchester už v této sezoně vypadl z Anglického i Ligového poháru. V domácí soutěži osmkrát prohrál a na první Chelsea ztrácí propastných 18 bodů (se zápasem k dobru). V úvodním únorovém osmifinále Ligy mistrů United prohráli na hřišti Olympiakosu Pireus 0:2.

"Ačkoliv jsem věděl, že přijmout tuto práci bude výzva, vůbec jsem nečekal, že bychom mohli prožívat až tak těžkou sezonu," přiznal Moyes, o jehož pozici se už dlouho spekuluje. Jeho krajan a předchůdce Ferguson za předchozích 26 let v Manchesteru získal 38 trofejí.

Bývalý trenér Evertonu je přesvědčen, že se situace brzy obrátí k lepšímu. "Všechno, čím jsme si prošli, nás v budoucnu udělá lepším a silnějším klubem. Absolutně nepochybuju o tom, že tady za čas opět uvidíme skvělý vítězný tým," dodal Moyes.

Související